Güncel

İstanbul Borsada 6’lı Masa Hareketliliği

İYİ Parti tarafından önerilen cumhurbaşkanı yardımcısı adaylığı teklifi ile borsada yaşanan gelişmeler dikkat çekti. Bu hareketlilik neticesinde Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksinin 5.290 puandan 5.389 puana çıktı.

İstanbul Borsada 6’lı masa hareketliliği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın İYİ Parti Genel Merkezi’nde Meral Akşener’i ziyaret etmeleri sonrasında borsa piyasalarında bir hareketlilik yaşandı. Bu ziyaretin ardından İYİ Parti iki belediye başkanına Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklif edeceğini ve bu teklifin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na iletileceği açıklandı.

Millet İttifakı’nda yaşanan adaylık krizlerinin çözülmüş olarak görülmesiyle birlikte Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi 5.290 puandan 5.387 puana yükseldi. Endeksteki verilere göre, günlük yükseliş % 3.4’ü aştı. Kapanış % 3.45 artış sonucunda 5.392 puanla gerçekleşti. Borsada yaşanan bu gelişmeler üzerine gözler 6’lı masa toplantısına çevrildi. Kemal Kılıçdaroğlu adaylığının kesinleşmesi sonrası 7 Mart günü piyasanın nasıl başlayacağı merak konusu oldu. 

Cuma günü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ittifaktan ayrıldığına yönelik açıklamasıyla BIST 100’de %3’ü bulan bir düşüş yaşanmıştı. Endeks günü ise % 0.9’luk kayıpla kapatmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.