Güncel

İstanbul için sağanak yağış uyarısı!

Artan sıcakların ardından İstanbul için sağanak yağış uyarısı verildi. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

İstanbul için sağanak yağış uyarısı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul geneli için flaş uyarıda bulundu. Artan sıcakların ardından şimdi sağanak yağış beklentisi mevcut. Bu gece yarısına dikkat çeken AKOM önümüzdeki 2 gün için tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

AKOM açıklamasında, “Yağışların yarın gün içerisinde etkisini artırması, yağış anında kuvvetli rüzgarla beraber yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor” ifadelerini kullandı. Ayrıca yağışlı havanın perşembe akşam saatlerine kadar etkili olabileceği de belirtildi.

İstanbul için sağanak yağış uyarısı!

yağış

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da sabaha karşı sağanak bir yağış meydana gelmişti. Artan sıcakların ardından şimdi tekrar bir sağanak yağış beklentisi oluşmuş durumda. AKOM açıklamasında, “Kısa süreli ve ani bastıran sağanaklar şeklinde etkili olması beklenen yağışların bazı bölgelerde normalin üzerinde olması da muhtemel. AKOM, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklı ve tedbirli olunmasını öneriliyor” ifadelerine yer verdi.

Daha önce de oluşan yağışlardan olumsuz etkilenen vatandaşları korumak adına erkenden yapılan duyuru ile oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçilmesi hedefleniyor. Sağanak yağışın perşembe akşamına kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. Bu kapsamda vatandaşları şimdiden uyaran İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi vatandaşları oluşabilecek sel ve benzeri durumlardan korumayı hedefliyor. Artan sıcaklar küresel ısınmanın ne kadar ciddi olduğunu hissettiriyor diyebiliriz.

Yorumlar
....
Ekrem beyi baģlayın fırtına öncesi malum hep nimetten yararlanmaya gidiyor birazda işini yapıp insanları mağdur bırakmamalı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.