Güncel

İşte dokunmatik kredi kartı

MasterCard ve Standart Chartered Bank Singapore tarafından yeni kredi kartı geliştirildi.

İşte dokunmatik kredi kartı

Teknoloji her alanda olduğu gibi bankacılıkta da oldukça gelişti. Bu sektör ekonomiyi en yakından takip eden sektörlerden biri haline geldi. Bankalar özellikle daha çok kullanıcıya yönelik güvenlik konusunda yatırım yapmaya başladılar. Bu çalışmalara bir yenisi eklendi ve MasterCard ve Standart Chartered Bank Singapore tarafından yeni kredi kartı geliştirildi.

Yeni nesil kredi kartı ilk olarak Singapur'da kullanılacak ve bu kart LCD ekran ve dokunmatik tuş özelliğine sahip. Bu özelliği ile yeni nesil kredi kartında gerektiğinde tek kullanımlık bir şifre oluşturulup, alışverişlerde oluşturulan şifre kullanılabilecek. Kartın üzerinde şifre oluşturma işlemi yapılabiliyor. Gelecekte bu kartın çok fazla özelliğe sahip olacağını söyleyen MasterCard'ın, hedefi ise ileride kredi kartının üzerine limit ve hesap bilgilerini gösteren bir ekran eklemek.

1352538557_dokunmatikekranlikredikarti-600x378.jpg

Şimdilik Singapur'da Standart Chartered müşterilerine hizmet verecek olan kredi kartı NagraID Security tarafından üretiliyor. Başarılı olduğu takdirde diğer bankalar da benzer ürünler çıkarabilir.

Yorumlar
Misafir
TEB de zaten bu kart var
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.