Güncel

İşte önde gelen 10 analistin Aralık 2022 için ortalama Bitcoin fiyat tahmini!

Önde gelen 10 analistin Aralık 2022 için ortalama Bitcoin fiyat tahmini gerçekleştirdi ve çoğu aynı fikirde! Bitcoin 2022'de düşecek mi, yoksa çıkacak mı?

İşte önde gelen 10 analistin Aralık 2022 için ortalama Bitcoin fiyat tahmini!

10 Kasım 2021'de, dünyanın en tanınmış kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), madeni para başına tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 dolara ulaştı.

O zamandan beri, Bitcoin'in oynaklığı dikkat çekiciydi. Korku ve Açgözlülük Endeksi'nin yüksek düzeyde şüphe ve belirsizlik göstermesiyle piyasa reaktif ve istikrarsız görünüyordu. Peki 2022 yılında Bitcoin'in değeri ne olacak?

İşte önde gelen 10 analistin Aralık 2022 için ortalama Bitcoin fiyat tahmini!

Bitcoin'in fiyatı, 5 Ocak'tan bu yana 35.000 ila 45.000 dolar arasında dalgalandı; bu, para biriminin oynaklık geçmişi göz önüne alındığında mütevazı bir aralık. Sonuç olarak, bu , amiral gemisi dijital varlık için uzun zamandır beklenen bir istikrar döneminin başlangıcı olabilir.

Mevcut jeopolitik iklim, artan enflasyon, faiz oranlarındaki artışlar ve artan enerji fiyatları göz önüne alındığında, birçok endüstri uzmanı, birçok insan enflasyona karşı bir korunma ve güvenli bir sığınak aradığından 2022'nin sonunda Bitcoin fiyatının nerede olacağı konusunda şimdiden spekülasyon yapıyor.

Peki, Bitcoin'in 2022 sonundaki değeri nasıl olacak? Mevcut piyasa ortamının ışığında, yıl sonundaki fiyatını daha iyi tahmin etmek için en iyi uzmanların seçimlerine daha yakından bakalım.

Bloomberg analistleri (Boğa)

6 Şubat 2022'de Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin'in yıla büyük bir düzeltme ile başlamasına rağmen daha fazla fiyat artışına hazır olduğunu gösteriyor.

Bloomberg Intelligence: Crypto Outlook raporuna göre, hareketli talep ve arz istatistikleri, Bitcoin'in potansiyel fiyat artışı üzerinde etkili olacak açıklamasında bulundu.

“Bir sonraki anahtar Bitcoin eşiği 100.000 dolar olabilir. Raporda, Bitcoin'in bir tavandan ziyade bir taban oluşturması daha olası, bu da 30.000-60.000 dolara alışmış olan tüccarların hayal kırıklığına uğrayabileceği anlamına geliyor.''

Invesco (Ayı)

Yatırım devi Invesco ise, Bitcoin balonunun 2022'de patlayacağını ve yatırımcıların ilgisinin azaldığını öne sürerek 30.000 doların altında işlem göreceğini tahmin ediyor.

Bitcoin'in 2021'de artan oynaklığa tanık olduğunu göz önünde bulunduran yatırım devi, beklenen Bitcoin balon patlamasını 1929 çöküşüne bağladı ve aynı zamanda varlığın mevcut toplu pazarlamasının ivme kaybettiğini söyledi. Invesco'nun açıklaması şu şekilde;

"Şablon ayrıca baloncukların tipik olarak iki yıl daha söndüğünü gösteriyor. Bu nedenle, Bitcoin'in bu yıl 30.000 doların altına düştüğünü hayal etmenin çok zor olmadığını düşünüyoruz. ”

Diğer önde gelen analistlerin tahminleri ise şu şekilde;

ABD Küresel Yatırımcılar, Frank Holmes (Boğa)

Nexo'nun kurucusu Antoni Trenchev (Boğa)

Michaël van de Poppe, Kripto Tüccar Analisti (Boğa)

Ian Balina, Token Metrikleri (Boğa)

Matthew Hyland, Teknik analist (Boğa)

B Planı, Teknik analist (Boğa)

Mike McGlone, Emtia stratejisti (Boğa)

Aralık 2022 Bitcoin fiyat tahmininin özeti

Uzmanlara göre, Aralık 2022 sonuna kadar Bitcoin için ortalama fiyat tahmini 118.000 dolar . On analistten ve sektör profesyonelinden dokuzunun 100.000 ABD Doları veya daha yüksek bir fiyat beklediğini unutmayın.

Sonuç olarak, iki rakam arasında fiyat aralığı sağlayan uzmanlar için kendi aralıklarından en düşük tahmini seçerek sonuçlarımızı çıkardık. Bu nedenle, fiyat tahminlerinin en yükseği olanını seçmiş olsaydık, Bitcoin'in ortalama fiyatı çok daha yüksek olabilirdi.

Yasal Uyarı:  Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.