Güncel

İşte Rusya'nın sesten 27 kat hızlı giden füzesi!

Bir süredir silahlanmaya ayırdığı bütçeyi artıran Rusya, sesten 27 kat hızlı giden füzesini görücüye çıkardı.

İşte Rusya'nın sesten 27 kat hızlı giden füzesi!

Rusya’nın 'Avangard' isimli yeni füzesi, Devlet Başkanı Putin eşiliğinde test edildi.

Orenburg bölgesinde test edilen ve sesten 27 kat daha hızlı giden füze başarılı bir şekilde hedefini yok etti. National Interest isimli dergide çıkan habere göre; Amerikan Füze Savunma Sistemleri bu füzeye karşı koyabilecek güçte değil.

Sovyetler dönemindeki silahlanma hızına emin adımlar ile yaklaşıyor. Zira Rusya, 2006'dan bu yana askeri harcamalarını neredeyse ikiye katladı. Artan bütçenin de etkisiyle Rusya yeni nesil silahlarının geliştirme çalışmalarına da hız verdi.

Buna ek olarak Rusya’da geleceğin stratejik bombardıman uçağı geliştiriliyor. 

İşte Rusya'nın sesten 27 kat hızlı giden füzesi!

Rusya Birleşik Uçak Şirketi, geleceğin stratejik bombardıman uçağının tasarımına başlandığını duyurdu. Tu-160M ve Tu-95MC stratejik füze uçaklarının modernizasyonu ve Tu-160M’in yeniden üretime başlamasının ülkenin stratejik nükleer kuvvetlerinin hava kolunu güçlendireceği belirtildi.

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksey Krivoruçko geçtiğimiz temmuz ayında yaptığı açıklamada, yeni stratejik bombardıman uçağının ‘steals’ teknolojileri kullanılarak geliştirileceğini açıklamıştı. 

Uçağın aralıksız 30 saat uçabileceği belirtiliyor. Sovyetler dönemindeki silahlanma hızına emin adımlar ile yaklaşıyor. Zira Rusya, 2006'dan bu yana askeri harcamalarını neredeyse ikiye katladı. 

Yorumlar
HHUJJHJH
HELAL
Cevapla
vatandaşlar
işleri güçleri insan öldürtmek ve yuvaları yıkmak..tabiatı talan etmek.. Allah kökünüzü kurutsun.. bunları yapanların.. herşeye bir bahene vur kır öldür.. elinize ne geçti..yeriniz cehennemdir..cehennem.. insanlara faydası olmayan hayvanları yuvaları mazlumları parçalalayanların şerrinden Allah mazlumları muhafaza etsin..Amin
Cevapla
Realist
Boş yapma dostum senin elinde de bu teknoloji güç olsa yapacağın iş budur. Her ülke güçlü olmak lider olmak ister sanki senin ataların gittikleri yere gül attılar ekmek attılar onlarda biçti kesti öldürdü bu böyle gelmiş böyle devam edecek güçlüysen hayatta kalırsın.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.