Güncel

İşte Samsung'un bu dönemki hasılatı

Firmanın satış rakamları Apple'ı korkutacak

İşte Samsung'un bu dönemki hasılatı

2012 yılının 4. çeyreğine de girdiğimiz bu günlerde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de firmaların kazançları oluyor. 2012 yılı akıllı telefon ve tabletlerin patlama yaptığı bir yıl oldu ve artık 'cep' telefonların bilgisayarlarla aynı fiyatlarla satılmasına alıştık.

2012 yılı için en gözde firmalardan biri de Samsung oldu. Galaxy S3 ile parlayan Samsung, Galaxy Note 2 amiral gemileriyle de merakla beklenen rakamlarını açıkladı. 2012 yılının 4.çeyreğinde Samsung, 60 milyon akıllı telefon satışa çıkardı.

1353489393_images.jpg

Yapılan istatistikler doğrultusunda Ekim-Aralık döneminde Samsung'un 61.5 milyon telefon satacağı düşünülüyor. Gemilere yüklenen 60 milyon telefonun büyük bir kısmının da satıcılara dağıtıldığını açıkladı.

Ekim ayında Samsung'un satışlarındaki büyümenin hybrid cihazı Galaxy Note 2'nin anahtar nokta olduğu belirtiliyor. Ayrıca Galaxy Note 2'nin ilk yayınlandığında 5 milyon satışı bekleniyordu ancak 7 milyon satış ile beklentilerin üzerine çıkmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.