Güncel

İşte Samsung'un gelecek teknolojisi - Video

Samsung, gelecekte mobil cihazların ve aksesuarlarının nasıl olacağını gösteren bir konsept sundu.


Mobil teknoloji gelmesinden bu yana oldukça büyük bir yol kat etti. Bugün son derece hızlı ve ince akıllı telefonlar, tabletlerin yanı sıra akıllı gözlük Google Glass ve akıllı saat Sony SmartWhatch gibi giyilebilir cihazlar mevcut. Peki mobil teknoloji bu hızla gelecekte neler getirir?

Samsung firması, San Francisco’da düzenlediği kapalı gösterilen MobileBeat konferansta geleceğin vizyonunu kısaca yeni bir konsept video şeklinde gösterdi.

1373441538_samsung.jpg

Samsung videonun başında, tablet ve telefon olarak değiştirebilir ve bükülebilir mobil cihaz ekran teknolojisi ortaya koymuş. Ayrıca videoda sağlık teknolojisinde kullanıcıların sensör ve radyo alıcılar ile acısız olarak sağlık verilerini alabildiği görülüyor.

Konferansta konuşan Koreli dev Samsung strateji şefi Young Sohn, açıkça giyilebilir ve tıbbi teknolojisinde çok büyük bir potansiyel gördüğünü söyledi.

Aşağıda Samsung’un gelecek mobil teknoloji ve takılabilir aksesuarlarını gösterdiği videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
Dün telefonları kullanrak görüntülü iletişimle ufak çaplı rahatsızlıkları muayene edilmesini tansiyon ve kap atış değerlerinin anlık görülebilmesi için bir apart kullanılabileceğini düşünüyordum. Şuan gördüm ki çok geride kalmışım adamlar dahada ileride düşünmüşler helal olsun SAMSUNG a şapka çıkarıyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.