Güncel

İşte 'TC' uzantılı markalar!

'TC' uzantısına markalardan büyük talep geldi.

İşte 'TC' uzantılı markalar!

''.TC'' uzantısı 5-19 Kasım arasında TCNET İnternet Şirketi tarafından pazara sunuldu. İlk satın alma hakkı Marka Tescil Belgesi olan kurum ve kişilere özel kayıt günleri olarak ayrıldı ve bu sayede markaların ve kurumların internet ortamında isimlerinin farklı kişilerce alınmasıyla yaşadıkları mağduriyet önlenmeye çalışıldı.

TCNET İnternet Şirketine yoğun ilgi gösterilince şirket bir açıklama yaparak Marka Tescil Belgesi olan kurum ve kişilerin öncelikli kayıt süresini 28 Kasım saat 24.00'e kadar uzattıklarını söyledi.

1352998889_tc.jpg

Şirket yetkilileri, Tüm kurumlara ve kişilere açık ön kayıt sürecinin 29 Kasım-3 Aralık arasında gerçekleşeceğini belirtti ve 4 Aralık 14.00'ten itibaren genel kayıt sürecini başlatacaklarını ve .TC alan adını isteyen herkesin kullanımına açacaklarını söylediler.

TCNET genel Müdürü Ertan Ulutaş, ''.TC'' uzantılı alan adlarına markalardan yoğun talep aldıklarını belirtti ve bu nedenle süreci uzatarak .TC uzantılı alan adlarının markaların gerçek sahiplerine ulaşmasını sağladıklarını söyledi.

''.TC'' uzantısını  öncelikle tescil eden bazı markalar şöyle; Turkcell, Avea, Garanti Bankası, Akbank, Denizbank, Finansbank,THY, Arzum, Regal, Ziraat Yatırım, Hürriyet, Limango, Enpara, Tamek, Tadım, Koska, Söke Un, Polenez, Şölen, Yörsan, Fıratpen, Genpa,  Teknosa, Derimod, Mudo gibi markalar.  Öncelikli hedef 200.000 alan adı tescil etmek.

.TC uzantılı alan adları www.tc sitesi dışında isimtescil.net, natro, turkticaret.net, IHS Telekom ve Kriweb tarafından da satılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.