Güncel

iTunes 11 yepyeni bir arayüz ve iCloud

iTunes 11 yepyeni bir arayüz ve iCloud entegrasyonuyla birlikte gelecek


Apple'ın iOS 5 ve iCloud ile birlikte iTunes 11 yazılımını da çıkarmayı planladığı söyleniyor. Gelen haberler iTunes 11'in yeniden tasarlanmış bir arayüzle geleceği ve iCloud'ın yazılımla derin bir ilişki içinde olacağı söyleniyor. Idownloadblog tarafından güvenilir bir kaynağa dayanılarak verilen habere göre iTunes'ın gelecek büyük sürümü baştan aşağı yenilenmiş bir sürüm olacak.

Habere göre, Apple iTunes'un yeni versiyonu yepyeni bir kullanıcı arayüzüyle birlikte iCloud entegrasyonu da sunacak. Mobil cihaz uygulama verisi ve yedeklerinin de iTunes 11'e entegre edileceği söyleniyor. Bu mobil uygulama veri ve ayarlarıyla iOS cihaz yedekleri otomatik olarak iCloud sunucularıyla eş zamanlanabilir olacak. Apple, eylül ayında faaliyete geçireceği iCloud servisi için büyük bir yatırım yaptı, ABD'nin Kuzey Carolina bölgesinde milyarlarca dolara mal olan bir veri merkezi kurdu. Şirket iCloud'ı kurduğu bu veri merkezinin hakkını verecek şekilde tüm cihaz ve yazılımlarına daha başlangıçta düzgün bir şekilde entegre etmeyi planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.