Güncel

Jack Dorsey Twitter hakkında konuştu: 'Elon güvendiğim tek çözümdür'

Twitter kurucu ortağı ve eski CEO Jack Dorsey, Elon Musk'ın Twitter'ı satın alması hakkında fikirlerini ilk kez paylaştı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Jack Dorsey Twitter hakkında konuştu: 'Elon güvendiğim tek çözümdür'

Twitter'ın kurucu ortağı Jack Dorsey, Twitter'ın yeni sahibi olarak Elon Musk'ın yeni konumunu değerlendirdi. Twitter ve Musk'ın 44 milyar dolarlık anlaşmayı duyurmasından bu yana yaptığı ilk kamuoyu yorumlarında Dorsey, "Elon, güvendiğim tek çözümdür" dedi.

Jack Dorsey Twitter hakkında konuştu: 'Elon güvendiğim tek çözümdür'

Dorsey, Musk ve mevcut CEO Parag Agrawal'ın şirketi "imkansız bir durumdan kurtardığını" ve şirketin "doğru yolda" olduğunu yazdı. Dorsey, Twitter'ın nasıl yapılandırıldığına ilişkin kendi pişmanlıklarına da değindi.

"Benim için önemli olan tek şey fikir ve hizmet. İkisini de korumak için ne gerekiyorsa yapacağım" diye yazdı. “Bir şirket olarak Twitter her zaman tek sorunum ve en büyük pişmanlığım oldu."

"Prensip olarak, kimsenin Twitter'a sahip olması veya onu yönetmesi gerektiğine inanmıyorum. Twitter'ın bir şirket değil, protokol düzeyinde bir kamu malı olması gerekiyor. Ancak şirket olma sorununu çözen Elon, güvendiğim tek çözüm. Bilincin ışığını yayma görevine güveniyorum.” ifadelerini kullanarak Musk'a desteğini açık olarak belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.