Güncel

Jahrein'in Twitter hesabı kapatıldı!

Ünlü yayıncı Jahrein'in Twitter hesabı askıya alındı. Yapılan yorumların ve girilen tartışmaların ardından tepki çeken hesap askıya alındı. İşte detaylar.

Jahrein'in Twitter hesabı kapatıldı!

Türkiye’nin en popüller yayıncılarından biri olan Jahrein’in (Ahmet Sonuç) Twitter hesabı kapatıldı. Bir süredir adını tartışmalı konuların arasında bulan Ahmet Sonuç'ın hesabı özellikle terör örgütü yanlısı kullanıcıların saldırısı altındaydı. Yaşananların neticesinde Jahrein'in onaylı Twitter hesabı kapatıldı.

Jahrein'in Twitter hesabı kapatıldı!

jahrein

726 bin takipçiye sahip ve geniş bir kitleye hitap eden Jahrein, son dönemlerde adını tartışmalı konuların içinde bulmuştu. Ülke gündemi hakkında paylaşımlar yapan Ahmet Sonuç yaşananların neticesinde Twitter hesabı kapatıldı. Bazı hesaplar ile tartışmalara giren Jahrein'in onaylı hesabı askıya alındı. 
Olayın ardından Twitter, Jahrein’in hesabını askıya aldı. 

“Jahrein” olarak bilinen Ahmet Sonuç, son dönemde CHP ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik sert söylemleriyle gündeme gelmişti. Jahrein'in açıklamaları, sosyal medyada takipçilerinin tepkilerine neden oldu. Son dönemlerde siyasi tweetler atan Jahrein'in hesabı gelen tepkiler üzerine askıya alındı. Bazı kullanıcılar bunun doğru karar olduğuna inanırken bazıları düşünce ifade özgürlüğü konusuna takılıyor. Hesapların askıya alınması çok sık rastlanan bir şey olduğundan Jahrein'in askıya alınan hesabı geri de açılabilir. 

Ancak yine de böylesi önemli bir yayıncının Twitter üzerinden takipçilerine ulaşamaması da bir problem yaratacaktır. Henüz Ahmet Sonuç tarafından konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. İlerleyen günlerde hesabının aktif edilip edilmeyeceğini göreceğiz.

Yorumlar
dgkn
merhaba jahrein'in hesabını husumetlisi doğukan özkan kapattırdı medyaya yansıyan haberler gerçek değil asıl gerçek olan bu; https://youtube.com/shorts/fzOjWo3o0m0
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.