Joe Biden’dan bir garip hareketler! Dünya şaşkına döndü!

BM 77. Genel Kurul Toplantısı’nda konuşma yapan ABD Başkanı Joe Biden, yine garip bir takım hareketler yaptı. İşte detaylar!

Joe Biden’dan bir garip hareketler! Dünya şaşkına döndü!

Tüm dünyanın gözü şu anda New York’ta. Zira BM 77. Genel Kurul Toplantısı ve liderlerin vereceği mesaj oldukça kritik. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da şu anda bu toplantıda ve diğer liderlerle önemli temaslarda bulunması bekleniyor. Ancak tüm bunlardan öte ABD Başkanı Joe Biden’ın konuşması ve Rusya – Ukrayna arasındaki savaşla alakalı vereceği mesajlar merak ediliyordu.

Joe Biden’dan bir garip hareketler! Dünya şaşkına döndü!

ABD Başkanı konuşmasını yaptı yapmasına ancak konuşmadan çok, Biden’ın kürsüden inerken yapmış olduğu hareketler dikkat çekti. Daha önce de bu tarz görüntüler veren, boşlukla selamlaşan ve sık sık gaf yapan Biden, bu sefer ise oldukça anlamsız hareketlerde bulundu. Kürsüden inerken kararsızlık yaşayan ve bir sağına bir soluna şaşkın şekilde bakınan Joe Biden’ı tüm salon bu hareketleri sırasında da alkışlamaya devam etti.

Peki ama Joe Biden neden sürekli olarak bu tarz haberlerle gündeme geliyor? Bunun sebebini anlamak güç olsa da iddialar ABD Başkanı’nın demans veya alzheimer hastalığına yakalanmış olabileceği yönünde. Ayrıca ABD’de muhalefet, Biden’ın sağlığının iyi olmadığı gerekçesiyle başkanlıktan çekilmesi gerektiği konusunda baskı yapıyor. Joe Biden’ın sosyal medyanın diline düşen enteresan hareketlerini yukarıdan izleyebilirsiniz.