Güncel

Kabe, Metaverse evreninde ziyaret edilebilecek!

Metaverse evrenle ilgili önemli bir gelişme daha yaşandı. Buna göre Suudi Arabistan'ın metaverse hamlesi ile Kabe ziyaret edilebilecek.

Kabe, Metaverse evreninde ziyaret edilebilecek!

Metaverse kavramı hayatımıza daha fazla entegre olmuş durumda. Hal böyle olunca her ülke kendi metaverse girişimlerini yapıyor. Bu girişimlerden biri de Suudi Arabistan'dan geldi. Metaverse hamlesiyle gündeme gelen Suudi Arabistan Kabe'nin metaverse evrende ziyaret edilmesine izin verecek.

Kabe'nin ziyaret edilmesi, "Sanal Hacerülesved" adı verilen bir teknoloji girişimiyle mümkün hale gelecek. Mescid-i Haram'ın resmi Facebook sayfası paylaşımında "Mekke'ye hac ziyaretinden önce Hacerülesved'i deneyimlenebileceğini" ifade etti.

Kabe, Metaverse evreninde ziyaret edilebilecek!

Müslümanlar için oldukça önemli bir yer olan Kabe'nin metaverse evrende ziyaret edilebilmesi önemli bir gelişme. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da metaverse evren hakkında bazı ifadeler kullanmıştı. Erdoğan, "Gelişmeleri takip etmemiz lazım. Temkinli davranmalıyız. Bu alandaki gelişmelerde öncü de olmamız gerekiyor. Ancak, bizim burada yapacağımız her şey o dünyanın ticarileşmiş kısmını meşrulaştırmaya dönük de olabilir. Ona da dikkat etmemiz gerekiyor” değerlendirmesini yaptı. “Hassas bir konu. İyi ve titiz bir çalışma yapın. Konuyla ilgili alanında uzman isimlerin katıldığı bir çalıştay düzenleyin” ifadeleri kullanıldı.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.