Kahkahası ile fenomen olan El Risitas hayatını kaybetti!

İnternette herkesin gördüğü ve sayısız montajının yapıldığı kahkaha adam olarak bilinen İspanyol El Risitas hayata gözlerini yumdu.

Kahkahası ile fenomen olan El Risitas hayatını kaybetti!

Herkesin bildiği sayısız altyazı montajının yapıldığı kahkaha makinesi El Risitas için bugün üzücü haber geldi. İspanyol medyası gülmesi ile fenomen olan El Risitas'ın 65 yaşında hayata gözlerini yumduğunu açıkladı. 

1956 yılında doğan ve gerçek adı Juan Joya Borja olan kahkaha makinası, internette El Risitas ismiyle tanınıyordu2007 yılında katıldığı bir televizyon programı ile ünlü ünlü olan El Risitas, daha sonra internetin yaygınlaşması ile herkesin bildiği ve gülmesi ile insanları güldüren bir fenomen haline dönüştü.

Türkiye'de ve dünyada videosunun birçok altyazı sürümünün bulunan El Risitas'ın kahkahalarını özleyeceğiz. El Risitas'ın fenomen olan videosu ve bu videoda aslında ne anlattığını Türkçe altyazılı olarak aşağıda görebilirsiniz.

El Risitas kimdir?

El Risitas, 5 Nisan 1956'da Sevilla'da doğdu. Hayatı boyunca çimento çuvallarını taşımak ve boşaltmak da dahil olmak üzere bir dizi işi yaptı Televizyondaki ilk görünüşü, 2000 yılında, Jesús Quintero'nun eşi "El Peíto" veya "el Cuñao" ile çeşitli yaşam durumları üzerine komedi bir tonda röportaj yaptığı El Vagamundo programında oldu. Bu programdaki performansı ve tiz, hırıltılı gülüşüyle tanınır hale geldi. Ayrıca 2005 yapımı Torrente 3: El koruyucusu filminde rol aldı. 

Bir süredir sağlık sorunları ile boğuşan El Risitas'ın Eylül 2020 tarihinden bu yana hastanede olduğu biliniyordu.  Kahkası ile ünlü olan fenomen 28 Nisan 2021 tarihinde Universitario Virgen del Rocío Hastanesi'nde 65 yaşında hayatını kaybetti.