Güncel

Soylu: Thodex'de dolandırıcılık 108 milyon dolar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son günlerin popüler konusu Thodex vurgunu ile konuştu. Söz konusu dolandırıcılığın 2 milyar dolar vurgun olmadığının dolandırıcılığın 108 milyon dolar olduğunu belirtti.

Soylu: Thodex'de dolandırıcılık 108 milyon dolar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı televizyon programında son günlerin popüler konusu Thodex hakkında açıklama yaptı. Söz konusu dolandırıcılığın 2 milyar dolar olduğu yönündeki iddiaların geçersiz olduğunu, dolandırıcılık hacminin 108 milyar olduğunu belirtti. 

Konunun soruşturma ve bülten kararına da deyinen Soylu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Özellikle ben bilirkişilerin çağrılmasını istedim. Acaba bu rakamları büyütüp sansasyonel bir olay mı yaratmaya çalıştılar. 108 milyon dolarlık bir portföy söylediler. Kriptonun nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum. İşlem hacmi ayrıdır portföy ayrıdır. Burada böyle bir avukat dile getirdi 2 milyarlık dolar öyle kaldı."

"Hemen arkadaşlarımız ilgili savcılarla görüşerek gözaltı yaptılar. Burada gerekli tedbirleri aldılar. Arnavutluk güvenlik güçleri arkadaşlarımız da oradalar. Yani net bir şey söylemem doğru olmayabilir. Aldığımız bilgiler var ama soruşturmanın gizliliğine riayet edelim."

Soylu: Thodex'de dolandırıcılık 108 milyon dolar - Resim : 1

"Biz buradan yapabildiğimiz ölçüde internetten teknik takip yapmaya çalıştık. Bu konuda Arnavutluk makamlarıyla değerlendirmemiz sürdü. Onlardan da izin alarak dört ülkeye ekip gönderdik. Karadağ'dan Kosova'ya kadar Arnavutluk'un etrafındaki ülkelere ekipler gitti. Kırmızı bültenle yakalandığı zaman bu ülkelerde iade anlaşmamız var."

"Bir gizlilik üzerinde olan dava. Şu ana kadar 82 kişiye yönelik gözaltı kararı çıktı. 77 kişi gözaltına alındı. Hâlâ sorgulamaları devam edenler var. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bir kırmızı bülten kararını Adalet Bakanlığı'na iletildi. Biz gece yarısı Interpol'e ilettik. Interpol de sabah 10'da kırmızı bülten çıkardı."

Yorumlar
Yorumcu
Tosuncıkta yakalanicaktı daha cok görürüz insanlarımızın parasını calanları banks var faiz var mevduat diye bişey var ama tabi az gelir garanti kazancı herkez ıster multimilypner olim bankayla calişsanız hayatımız boyunca gelir devlete kazancının vergisini verirsin sen desteklersin oda seni destekler kafasına sıktı adam ya parası malı mülkü varken güvendi bir internet sitesine devlet destekli i sanki kapılmayın bu fırtınaya bi anda batar ogemi devletle iş yaparsın arkandador senin.
Cevapla
💎G@kko💎
Rabbim devletimize zeval vermesin inşallah inanim ki tez zamanda yakalanacak Faruk fati
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.