Güncel

Kahve tutkunlarına kötü haber: Ünlü marka da zamlardan nasibini aldı

Ülkemizin içine girdiği zam sarmalının sadece teknolojik ürünlerden ibaret olmadığını biliyoruz ancak severek tüketilen ünlü kahve markalarının bile art arda zam yapmaya başlamaları, ağzınızın tadını iyice kaçırabilir.

Kahve tutkunlarına kötü haber: Ünlü marka da zamlardan nasibini aldı

Fiyat artışlarının önüne geçilemediği bir gerçek. Neredeyse her gün bir başka teknoloji ürününün fiyat zammı haberiyle karşınıza çıkıyoruz. Bu bazen bir otomobil oluyor bazen de bir akıllı saat. Hatta geçtiğimiz gün tanıtılan iPhone 14’e rağmen tüm dünyada aynı anda hatırı sayılır bir fiyat düşüşü yaşayan iPhone 13’ün ülkemizde çok ciddi oranda zamlanması da, içinde bulunduğumuz zam kasırgasının çok net bir göstergesi olmuştu.

Bununla birlikte maalesef zam furyasının sadece teknoloji markalarında olmadığı da bir gerçek. Henüz geride bıraktığımız Haziran ayında yaptığı zamlarla ülke gündemine oturan ve sosyal medya üzerinden yoğun eleştirilere maruz kalan ünlü kahve zinciri Starbucks, bugün itibariyle kahvelerine bir kez daha zam yaptığını duyurdu.

Kahve tutkunlarına kötü haber: Ünlü marka da zamlardan nasibini aldı

Fiyat artışlarının arkasında yatan neden olarak kur ataklarını gösteren kahve şirketi, artık bir bardak küçük boy filtre kahve için 20-TL talep edecek. Orta boy filtre kahvenin fiyatını 22-TL olarak belirleyen Starbucks, Americano içinse 26-TL ücret talebinde bulunacak.

Öte yandan markanın en sevilen içeceklerinden biri olan White Chocalate Mocha içinse durum daha kötü. Son zamlardan sonra fiyatı 40-TL’ye çıkan bu içeceği yeni evli bir çiftin gidip rahatlıkla içebilmeleri bile zorlaşmış oldu. Bakalım bu zam furyası daha ne kadar devam edecek ve daha da önemlisi ne zaman sizlere indirim haberleri vermeye başlayabileceğiz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.