Güncel

Kıdemli emtia stratejisti: ''Bitcoin dibi gördü, şimdi en iyi performansını gösterecek''

Kıdemli emtia stratejisti, 20 bin dolarlık Bitcoin'in yeni dip olabileceğini öne sürüyor.

Kıdemli emtia stratejisti: ''Bitcoin dibi gördü, şimdi en iyi performansını gösterecek''

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50'nin üzerinde bir düşüşle, yeni dibi görmüş olabilir. Ancak bazı piyasa analistleri, mevcut düşüşün varlığın büyüme yörüngesinin bir parçası olduğuna dikkat çekiyor.

Kıdemli emtia stratejisti: ''Bitcoin dibi gördü, şimdi en iyi performansını gösterecek''

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 15 Haziran'daki bir Twitter gönderisi aracılığıyla, yaklaşık 20.000 dolarlık mevcut fiyatın yeni 5.000 dolar olarak görülmesi gerektiğini kaydetti.

McGlone'a göre, Bitcoin arzı azalırken, hala benimsendiği için düşüşün normal. McGlone'ın açıklaması tam olarak şu şekilde;

“20.000 dolarlık Bitcoin, yeni 5.000 dolar olabilir. Fiyat tipik olarak çok soğuk seviyelere yaklaştığından, küresel Bitcoin benimsemeye karşı azalan arz için ilk günlerin temel durumu geçerli olabilir. Tarihin en iyi performans gösteren varlıklarından birinin 1H'de düşmesi mantıklı"

Bitcoin tüm varlıklardan daha iyi performans gösterebilir

Geçmişte McGlone, varlığın kritik bir yatırım ürünü olarak ortaya çıkmak için toparlanacağını belirterek, Bitcoin üzerinde yükseliş eğilimini sürdürdü. Stratejist, piyasa toparlandığında kripto para birimlerinin diğer varlıklardan daha iyi performans göstereceğini belirtti.

Fiyat projeksiyonunda McGlone, Bitcoin'in 2025 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacağını ve artan enflasyon gibi faktörler nedeniyle devam eden düzeltmenin geciktiğini belirtti. 

Yükseliş görünümüne sahip olmasına rağmen, diğer piyasa uzmanları kripto alanı için kıyamet öngörüyor. Örneğin, ekonomist Peter Schiff, mevcut Bitcoin fiyatındaki düşüşün, vadesi geçmiş bir balon patlamasının bir göstergesi olduğuna inanıyor. Genel piyasadan sürekli bir sermaye çıkışı öngörüyor.

Bu arada, Bitcoin hala fiyatını 20.000 doların üzerinde tutmaya çalışıyor ve basın zamanında 21.200 dolardan işlem görüyor. Amiral gemisi kripto varlık, devam eden belirsizliğin ortasında sadece bir hafta içinde piyasanın 360 milyar doları yok etmesine öncülük etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.