Güncel

Kim Jong Un'ın internet bağlantısını biz kestik!

Kendilerini "Lizard Squad" olarak adlandıran bir hacker grubu, Kuzey Kore'nin internetini 9 saat 31 dakika kestiğini ileri sürdü.


Kuzey Kore'nin internet bağlantısı 22 Aralık'ı 23'üne bağlayan gece 9 saat süreyle kesintiye uğramıştı. Siber saldırı şüpheleri üzerinde konuşulurken çarpıcı bir iddia da bir hacker grubundan geldi. Ünlü hacker grubu "Lizard Squad" yaptığı açıklamada Kuzey Kore'de yaşanan kesintiyi kendilerinin yaptığını söyledi.

1419335011_kimin-baglantisini-biz-kestikgskfyszftegwxq1j1y9h5q.jpg

Bilindiği gibi Kuzey Kore'nin internet dünyasında süper bir güç değil. Kuzey Kore tüm ülkede internet bağlantısını sadece 4 sunucu ve 1024 IP adresiyle sağlıyor.  Ayrıca Kuzey Kore'nin tüm internet bağlantısını ise, Çin şirketi "China Unicorn" sağlıyor. Çin şirketi istese, Kuzey Kore'nin internet bağlantısını sadece bir tuşa dokunarak kapatabilir. Orta ölçekteki bir kasabanın internet erişim gücüne sahip olan Kuzey Kore'nin dünyayla bağlantısını kesmek pek zor bir şey değil.

Kendilerini "Lizard Squad" olarak adlandıran bir hacker grubu, Kuzey Kore'nin internetini 9 saat 31 dakika kestiğini ileri sürüyor. Öte yandan uzmanlar, Kuzey Kore'nin "DDoS" ismi verilen bir saldırıya maruz kaldığını belirtiyor. Bu saldırı, belirli bir sunucu üzerinde binlerce sayfanın çağrılmasıyla gerçekleştiriliyor. Bu tür saldırılar sunucular üzerinde kalıcı hasara neden olmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.