Güncel

Kipa kasalarında engeller kalktı

Ege'nin önde gelen perakende zinciri Kipa, engellilere kolaylık sağlayan projesini hayata geçirdi.

Kipa kasalarında engeller kalktı

İzmir'in Bornova Belediyesi, engellilerin kent içinde rahat hareket edebilmeleri için1.5 milyon liralık projenin büyük bölümünü tamamladı. İlçenin kaldırımlarına ve yollarına rampalar yapıldı. Belediye tesislerine de uygun asansörler kurularak engelli yurttaşların istedikleri yerlere ulaşması için önlemler alındı. Tretuvarlar, belediye tesisleri, parklar ve oyun alanları tekrar düzenlendi. Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır çalışmaları yerinde inceledi.

1333696947_hkipaengellikasiyer9cc.jpg

Kipa'da kasalarında engelleri kaldırdı.

Ege'nin önde gelen perakende zinciri Kipa, engellilere kolaylık sağlayan projesini hayata geçirdi. Proje çerçevesinde, sertifikalı kurslar verilmeye başlandı. 10 engellinin eğitimine başlandı. Tesco Kipa olarak böyle bir projenin içinde olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Kipa İcra Kurulu üyesi Merih Boz "Engelli arkadaşlarımızın eğitim alarak mesleğimize girmelerini istiyoruz. Mağazalarımızın engelsiz olması için çalışma başlattık" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.