Kipto balinaları büyük ölçüde Bitcoin'i stokluyor! Bu ne anlama geliyor?

Kripto balinaları Bitcoin'i 'büyük ölçüde' stokluyor. Peki bu ne kadar önemli ve ne anlama geliyor?

Kipto balinaları büyük ölçüde Bitcoin'i stokluyor! Bu ne anlama geliyor?

Kripto para piyasası hala FTX çöküşünün uzun süreli sonuçlarından kurtulmak için mücadele ederken, kripto balinaları ve köpekbalıkları Bitcoin ( BTC ) ve stablecoin biriktirmeye geri döndükçe sonunda iyi şeyler görünebilir.

Kipto balinaları büyük ölçüde Bitcoin'i stokluyor! Bu ne anlama geliyor?

100 ila 10.000 BTC tutan Bitcoin adresleri, önceki dokuz gün içinde 726 milyon dolar değerinde ilk kripto para eklerken, Tether ( USDT ), Binance USD ( BUSD ) ve Dai ( DAI ) gibi stabilcoinler 100.000 ila 10 milyon dolar arasında varlıklara sahipler. Kripto analitik platformu Santiment 15 Aralık'ta  yaptığı açıklamada, yoğun bir şekilde biriktiğini söyledi.

Kipto balinaları büyük ölçüde Bitcoin'i stokluyor! Bu ne anlama geliyor? - Resim : 1

Bitcoin ve stablecoin balinalarının birikim modeli. Kaynak: Santiment

Ne anlama geliyor?

Santiment'in blog gönderisinde açıklandığı gibi, şu anda 100 ila 10.000 BTC tutan 15.848 Bitcoin adresi var ve tüm BTC adreslerinin %0.0364'ünü anahtar balinalar oluşturuyor. Bu düşünceyle birlikte:

"Balina adreslerinin tüm adreslere oranı arttığında, teorik olarak bu, yalnızca milyoner olmakla kalmayan, aynı zamanda istediklerini elde etmek için sermayelerini kullanmaya alışkın olan tüccar türlerinin artmasına daha fazla ilgi olduğu anlamına gelir."

Ayrıca, BTC, USDT, USDC, BUSD ve DAI'nin toplam arzının artması ve 10 aydaki en büyük yeni BTC balina adresleri serisi, balinaların nihayet damping modundan ziyade biriktirme modunda olduğunu gösteriyor.

Son olarak, Santiment'in analistinin şu sonuca vardığı gibi:

"Sonuçta, 2022'nin son birkaç haftasına girerken heyecanlanmak için nedenlerimiz var. FTX fonlarıyla ilgili haberler gelmeye devam ederken, Ukrayna-Rusya çatışması devam ederken ve covid hala devam ederken, fiyatlarda her şey olabilir. Ancak temellere bakıldığında, bunlar kriptonun ölmekten çok uzak olduğunun harika işaretleri.”

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı 17.714,78 $'dan el değiştiriyordu; bu, günlük %0,62'lik bir düşüşü temsil ediyor, ancak yine de bir önceki haftaya göre %5,19 ve son 30 günde %5,51'lik bir kazanç sağlıyor.

Kipto balinaları büyük ölçüde Bitcoin'i stokluyor! Bu ne anlama geliyor? - Resim : 2

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bu arada, 15 Aralık'ta alınan CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin'in piyasa değeri 340,73 milyar dolarla bu göstergeye göre lider kripto para birimi konumunu koruyor ve onu 157,98 milyar dolarla Ethereum ( ETH ) izliyor.

Bu arada, “Rich Dad Poor Dad” adlı kişisel finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, yatırımcıları ABD Doları gibi itibari para birimlerine atıfta bulunarak “sahte paradan şüphelenmeleri” konusunda uyardı. Covid'in kökenlerine yönelik bir Cumhuriyet soruşturması.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.