Güncel

Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak? Bakan Koca açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşısının çıkış tarihi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar!

Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak? Bakan Koca açıkladı!

2019 yılının son aylarında ortaya çıkan koronavirüs, 2020 yılının mart ayında ülkemize de sıçramıştı. İlk vakanın görüldüğü günden sonraki süreçte ciddi önlemler alarak salgınla mücadelede örnek gösterilen Türkiye, vaka sayısını belirli bir noktaya kadar düşürmeyi de başarmıştı. Ancak sokağa çıkma kısıtlamaları ve diğer tedbirlerin yıl boyunca sürdürülebilmesi mümkün değildi ve daha sonrasında yeni normale geçiş yapıldı. Yeni normal ve sonrasında ise maalesef ki vaka sayılarında ciddi boyutta artışlar meydana geldi.

Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak? Bakan Koca açıkladı! - Resim : 1

Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak? Bakan Koca açıkladı!

Virüsten korunmanın yolları şimdilik sosyal mesafe, maske ve toplu alanlarda bulunmamak olarak biliniyor. Ancak salgından kalıcı ve kesin olarak korunmanın yalnızca bir tek yolu var ki o da aşı. Eğer aşı çalışmaları meyvesini verir ve virüsten ciddi anlamda koruma sağlarsa, o zaman hayatımız da gerçek manada normale dönecek. Fakat hali hazırda ne dünyada ne de ülkemizde güvenilebilir ve sonuçlanmış bir aşı söz konusu değil.

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da aşı çalışmalarına değindi.  Rusya'daki aşının faz 3 çalışmalarına izin verilebileceğini belirten Koca, Türkiye'de toplam 13 tane aşı çalışması olduğunu söyledi. Bu çalışmaların sonuçlanması konusunda da tarih vermekten çekinmeyen Sağlık Bakanı, "Aşı 2021 Nisan, Mayıs, Haziran gibi ortaya çıkmış olur" ifadelerini kullandı. Bu konudaki düşüncelerinizi yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
noname
Hane aralık ayında aşının geleceği ve gerekli kişilere yapılacağını söylendi? nerede bu sözler? şimdi ise nisan mayıs diyorsunuz? hangisi doğru?
Cevapla
💠Gakk@💠
Allah'ın izni ile dünyayı bu virüs belasından Türk Bilimi kurtaracak yaşasın milli ve yerli olan hersey. Ayagıza daş değmesin bakanım
Cevapla
X Artık Biliniyor
Tevekkül diye birsey duydunmu sen hiç ?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.