Güncel

Koronavirüs aşısı ücretsiz mi olacak? Bakan Koca açıkladı!

Koronavirüs aşısı ücretsiz mi olacak sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yanıt geldi. İşte detaylar!

Koronavirüs aşısı ücretsiz mi olacak? Bakan Koca açıkladı!

2019 yılının son aylarında ortaya çıkan koronavirüs, 2020 yılının Mart ayında ülkemize giriş yaptı. İlk aylarda alınan önlemler ve sokağa çıkma kısıtlamaları sayesinde vaka sayısı belirli bir seviyede tutulabildi ancak daha sonrasında önlemlerin gevşetilmesi ile salgın etkisini arttırdı. Günümüze gelindiğinde ise Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan resmi veriler, günlük 5.000'i aşan vaka sayısı olduğunu bizlere söylüyor. Gelecek zamanlarda insanlığın umudu, aşı ve tedavi çalışmalarında olacak gibi gözüküyor.

Koronavirüs aşısı ücretsiz mi olacak? Bakan Koca açıkladı!

Hep kötümser şeylerden bahsettik, virüsle mücadelede tabii ki iyi şeyler de oluyor. Örnek vermek gerekirse geçtiğimiz haftalarda BioNTech ve Pfizer firmalarının ortaklığında geliştirilen aşının virüse karşı %90'ın üzerinde etkili olduğu ifade edilmişti.

Herkesin bildiği gibi Türkiye'nin de aşı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Peki ama aşı ücretsiz olarak yaptırılabilecek mi? Hürriyet Gazetesi Başyazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu tarafından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yöneltilen soru, koronavirüs aşılarının ücretsiz olup olmayacağını ortaya çıkardı.

Koronavirüs aşısı ücretsiz mi olacak? Bakan Koca açıkladı! - Resim : 1

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu Sağlık Bakanı'na herkesin merak ettiği aşı ücretsiz olarak yaptırılabilecek mi sorusunu yöneltti. Bakan Koca ise bu soruya"Risk grubundaki ortalama 5 milyon kişinin aşılanması ücretsiz olarak tamamlanacak" şeklinde yanıt verdi. Buradan diğer grupta yer alan kişiler için aşının ücretli olacağını anlıyoruz. Umarız çok yüksek bedeller istenmez ver herkes aşıya ulaşabilir.

Yorumlar
💎G@kko💎
Allah devletimize zeval vermesin paralı da olsa beleş de olsa hep devletimizin yanındayız
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.