Güncel

Koronavirüs ne zaman bitecek? Dünya Sağlık Örgütü açıkladı!

Tüm dünyayı hala etkisi altında tutan koronavirüs için Dünya Sağlık Örgütü'nden açıklama geldi. Bakalım koronavirüs ne zaman bitecekmiş?

Koronavirüs ne zaman bitecek? Dünya Sağlık Örgütü açıkladı!

2019'un son çeyreğinde Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına almıştı. Karantina döneminin başlamasına neden olan COVID-19 salgını için bilim insanları çalışmalarına hız vermiş ve aşıyı bulmuştu. Ancak bu aşının herkese uygulanması zaman alacağı için salgının hemen bitmeyeceği açıkça ortadaydı.

Bugün ise Dünya Sağlık Örgütü'nden koronavirüs salgını için umutlandıran haber geldi. Dünya Sağlık Örgütü'nün Avrupa'daki bir numaralı isim olan Dr. Hans Kluge salgının 2022'nin başında biteceğini açıkladı. Dr. Hans Kluge, en kötü senaryoların artık geride kaldığını dünyanın toplama evresine geçtiğini de belirtiyor.

Bildiğiniz gibi koronavirüsün mutasyonlu versiyonu ortaya çıkmış ve herkesi korkutmuştu. Mutasyonlu virüs karşısında aşının işe yaramadığı söylentilerinin ortaya çıkmasının ardından Dr. Hans Kluge açıklama yaptı. Dr. Hans Kluge'a göre mutasyonlu virüs şimdilik büyük bir sorun teşkil etmiyor. Ancak bu virüsü yakından takip ettiklerini belirten Kluge, aşının mutasyonlu virüste de işe yaradığını belirtiyor.

Türkiye bildiğiniz gibi Mart ayında normalleşme sürecine girecek. Kademeli olarak normaleşeceğimiz bu süreçte il bazlı çalışmalar olacak. Örneğin bir ilde veya bölgede salgın yeniden artış gösterirse bölgesel olarak tedbirler alınacak. Okulları da Mart ayında yüz yüze eğitim ile açacağız. Bu süreçte sınavlar da planlandığı tarihte gerçekleştirilecek.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
AB nin aşı pasaportu uygulaması. AB nin onayladığı aşıyı yaptirmazsak AB ülkelerine giremeyebilirmisiz. Çok güzel olur. Türkiye'nin onaylandığı aşıları yaptırmayan ülkeler ülkemize giremesin. Akla gelen ilk şey de bireyler için uygulanıyor. Ama ithalat veya ihracat in durumu ne olacak?
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Yirmi yıllık mücadele başladı 2019 da. Mutasyona uğradı ve hâlâ mustasyona uğruyor. Virüs eski kodlarını terk ediyor yenileniyor. Eski kodlarına göre aşı üretildi.ABD de tasarlanmış virüs her nedense Çin'de belirginleşti dünya ya yayıldı. ABD başta olmak üzere Çin i suçluyor. Virüs u kendi laboratuvar ında urettin diyor Çin e. Tüm dünya Çin e düşman olsun Ekonomisini İran gibi çökertmek amacında olan ABD. Şimdi ABD/NATO ya da Rusya yi tercih et diyorlar. Çin i tercih edelim.
Cevapla
lBaBaCaNl
Dünyanın yarısını götürseydi ne iyi olurdu zengin fakir farketmez rastgele alıp götürdü.En azından geleceğe daha iyi bir dünya bırakırdı varsın ölelim ne olacak çocukları etkilemiyor zaten 🙂
Cevapla
💎G@kko💎
2021 sonunda biter abem
Cevapla
Öylesine
2022 ye kim öle kim kala. Umarım fazla kayıp vermeden biter şu illet.😖😔
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.