Güncel

Aşırı dezenfektan kullananlar para cezası yiyebilir!

Geçtiğimiz gün yaşanan ilginç bir olay farklı bir gerçeği de ortaya çıkardı. Aşırı dezenfektan kullanımı yüzünden para cezası yiyebilirsiniz. İşte nedeni!

Aşırı dezenfektan kullananlar para cezası yiyebilir!

Malum uzun bir süredir koronavirüsle mücadele ediyoruz. İnsanların bu mücadele sırasındaki en etkin silahı maske, mesafe ve temizlik oldu. Burada temizlik denildiğinde akla gelen ilk unsur ise kolonya ve dezenfektan oluyor.

Hali hazırda dezenfektanlar halka açık yerler de dahil olmak üzere pek çok yerde insanların kullanımına sunulmuş durumda. Ayrıca pek çok kişi eve girmeden ya da evden çıktıktan sonra dezenfektan kullanımına başvuruyor.

Fakat bu maddenin içerisinde yoğun miktarda alkol olduğu için, bazı sorunlar da beraberinde geliyor.

Aşırı dezenfektan kullananlar para cezası yiyebilir!

Ferit Aslan isimli bir vatandaş bol miktarda dezenfektanı eline yüzüne sürdükten kısa bir süre sonra polis kontrolüne takıldı. Aslan bu kontrolde 0.26 promil alkollü çıkınca 1.128 TL para cezasına çarptırıldı. Üstelik hepsi bununla da sınırlı değil. Geçimini nakliyecilik yaparak sürdüren Aslan'ın ehliyetine de 6 ay süreyle el konuldu.

Uzmanlar dezenfektan ve kolonyanın yüze yoğun bir şekilde sürüldükten sonra soluma yoluyla vücuda girdiğine ve bunun da promil oranını arttıracağına dikkat çekti. Yani sırf dezenfektan sürdüğünüz için ceza yemeniz işten bile değil.

Ferit, sağlık kuruluşundan alkol almadığına dair bir rapor aldı ve bu raporla cezanın iptali için başvurdu. 

Eğer siz de benzer bir olay yaşamak istemiyorsanız, direksiyon başına geçmeden önce ya da direksiyon başındayken dezenfektan kullanmayın. Kullanıyorsanız da bunu yüzünüze çok fazla sürmeyin.

Yorumlar
O ZAMAN YARIN TAVAN
para cezasından korktuğumuz kadar Allah'tan korksak dünya daha iyi bir yer olacak hiç haksızlık olmayacak
Cevapla
Özgür
vicdanı kullanmayı akıl edemeyenler var tabi
Ramazan
Tebrikler
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
LANET OLASI PARA CEZASI, GÖRÜCEZ ORASINI, BİZDE PARA CEZASI KESMEYE KALKAN OLURSA ÖLDÜRESİYE DÖVERİZ.
Cevapla
......
fikrim ceza yazılmadan alkol alınmadıgını kanıtlayan bir cihazımız olsa bu tip durumlar olmaz alkol metre nasıl tespit ediyorsa mühendizlerimiz var alkol almayan bir kişiyi polis bilmezmi yada madem içilmedgini hastane raporuyla tespit ediliyo mahkemeye ugrasmadan karakol cezayı iptal etmeli ver raporu polis eline ceza iptal olsun küçük sorunlar yuzunddn iş buyumemeli
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.