Güncel

Koronavirüs vaka ve ölü sayısı - 16 Nisan 2020

Koronavirüs salgınında 16 Nisan 2020 bilançosu belli oldu. İşte bugünün koronavirüs vakaları.


Türkiye'nin koronavirüs mücadelesi devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bazı günler televizyondan bazı günler ise sosyal medyadan yaptığı günlük bilanço açıklaması bugün de gerçekleştirildi. Bugünün açıklaması ise sosyal medya hesabı üzerinden yapıldı.

Koronavirüs vaka ve ölü sayısı - 16 Nisan 2020

Sağlık bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre bugün 40.427 adet koronavirüs testi yapıldı. Bu testler sonucu 4.801 yeni vaka ortaya çıktı. Bugün vefat eden kişi sayısı ise 125 oldu. Türkiye'de bugüne kadar koronavirüsten ölenlerin sayısı ise 1.643 oldu.

Türkiye'deki toplam vaka sayısına baktığımızda ise 71.193 rakamına ulaşıldığını da görüyoruz. Yoğun bakımdaki hasta sayısı 1.854 olurken, toplam entübe olan (yani solunum cihazına bağlı) hasta sayısı ise 1.40 oldu. Bugüne kadar Türkiye'de iyileşen hasta sayısı ise 7.089 oldu.

Yorumlar
❄️Gakko❄️
Aziz mübarek bu günlerde Rabbım ülkemize dirlik dirayet vere vefat edenlere rahmet ede..Bu virüs illetinden rabbim ümmeti Muhammedi korusun inşallah.. #evdekaltürkiyem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.