Otomobil

Mercedes-Benz Türkiye'deki fabrikalarını açıyor

Mercedes-Benz Türkiye'de bulunan iki fabrikasında yeniden üretim başlıyor.


Koronavirüs salgınının Türkiye'de yayılmaya başlamasıyla beraber birçok fabrikada üretim durmuştu. Bunlardan biri olan Medcedes-Benz Türk, biri Aksaray, diğeri İstanbul'da bulunan iki fabrikasında üretime ara vermişti. Markadan yapılan açıklamaya göre ay sonuna doğru her iki fabrikada da üretim yeniden başlayacak.

Mercedes-Benz Türkiye'deki fabrikalarını açıyor

Teknolojioku'ya gönderilen basın açıklamasına göre marka İstanbul'daki fabrikasını 20 Nisan'da, Aksaray'daki fabrikasını ise 24 Nisan'da açacak. İşte Mercedes-Benz Türk'ten yapılan açıklama:

Mercedes-Benz Türk olarak, dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığına yönelik tedbirler ve uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksamalar kapsamında, 23 Mart’tan itibaren Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ve 28 Mart’tan itibaren de Aksaray Kamyon Fabrikamızda faaliyetlerimize 20 Nisan’a kadar ara vermiştik.

İçinde bulunduğumuz şartlarda yaptığımız işin önemli bir role sahip olduğunu biliyoruz. Fabrikalarımızdan çıkan araçlarımız, bugün de toplumun temel ihtiyaçlarının dağıtımında ve topluma gerekli hizmetlerin sağlanmasında kullanılıyor. Bu noktada Mercedes-Benz Türk olarak ülkemize ve topluma olan yükümlülüğümüzü yerine getirebilmemiz toplumumuzun ve ekonominin sürekliliği için büyük önem taşıyor.

Bu sorumluluk bilinciyle, üretimin devamı için gerekli şartların tekrardan sağlanması ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda gerekli tüm tedbirlerimizi alarak ve gelişmeleri yakından takip ederek, 20 Nisan tarihinde Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ve 24 Nisan tarihinde ise Aksaray Kamyon Fabrikamızda faaliyetlerimize tekrar başlayacağımızı bildiririz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Teknolojioku olarak Mercedes-Benz Türk'ün her iki fabrikasını da ziyaret etmiştik. Aksaray fabrikası için buradaki linkten videosunu izleyebilirsiniz. İstanbul fabrikası videosunu da aşağıda görebilirsiniz:

  

Yorumlar
kaplan
peugeot nisanda lider oldu bir de türkiyede de üret,me başlasa kim bilir neler olur :D
Cevapla
gökhan
keşke peugeotta üretime başlayacakken artık türkiyede de üretime başlasa :D
Cevapla
Mijdat
Arkadaşlar yazdıklarımız doğrumu eminmisiniz
Cevapla
Mustafa ALKAN
Mercedes benź TURK
Cevapla
Okan
Iyı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.