Güncel

Koronavirüs vaka ve ölü sayısı - 7 Nisan

Türkiye’de koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. İşte güncel sayılar.

Koronavirüs vaka ve ölü sayısı - 7 Nisan

Türkiye’de koronavirüs teşhisi konulan hasta sayısı artmaya devam ediyor. Uzmanlar genel itibariyle önümüzdeki 2 haftalık sürecin kritik olduğu konusunda hem fikirler. İnsanların zorunlu olmadıkları sürece evlerinde kalmaları isteniyor.

Salgın süresince dişini tırnağına takarak çalışan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün de salgın vakalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Koca tarafından paylaşılan verilere göre bugün 20023 test yapıldı. Yapılan bu testlerden 3892'si pozitif çıktı. Böylece ülkemizdeki koronavirüs vaka sayısı 34109’a yükselmiş oldu.

Bugün tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden hasta sayısı ise 76 olarak açıklandı. Salgın yüzünden vefat eden vatandaşlarımızın toplam sayısı ise 725’e ulaştı.

Koca şahsi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda aşağıdaki satırlara yer verdi.

“Şifa bulan hastalarımızın sayısı artıyor. Test sayısı ve pozitif vakalara bağlı taramalar arttıkça tanı sayısında da artış oluyor. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım.“

Gerçekten de salgından korunmak için yapmamız gereken en önemli şey evde kalmak diyebiliriz. Eğer dışarı çıkmak zorunda kalırsak da mutlaka maske takmamız gerekiyor. Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Hali hazırda para ile maske satışı yasaklanmış durumda.

Ayrıca devlet maskeleri ücretsiz olarak dağıtma kararı almıştı. Nasıl ücretsiz maske temin edebileceğinizi aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
Abdullah deniz
Dünyada yasaklara uyulmayan v ülkelerin en kötusuyuz düßunmek bile istemiyorum ama ölü sayısına değil vakaa say8sina bakın iyileßme oranı düşük ölecek sayısı az bile görünce sizi yanıltmasın çok fazla olacak
Cevapla
Yabancı
Hala ters giden birşeyler var günlük yapılan testlerden ve vaka sayısı halen ile ölümlerde artıs devam etmekte pekı erken önlem alındı neden hala ölümler devam edıyor 14 gün sınırı türkiye ye de tamamlandı?
Cevapla
Erken önlemi alındı dalgamı geçiyorsun
Tmm
💠Gakko💠
Rabbim ölen vatandaşlarımıza rahmet ede.. Her akşam dua edim Ramazan-i Şerife gireceğimiz şu günlerde bu virüs musibeti bite inşallah.. Allah devletimize zeval vermeye inşallah..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.