Teknoloji TV

e-Devlet üzerinden ücretsiz maske nasıl alınır? (video)

Bu videomuzda e-Devlet üzerinden ücretsiz maske nasıl alınır anlatıyoruz. İşte adım adım ücretsiz maske alma rehberi.

e-Devlet üzerinden ücretsiz maske nasıl alınır? (video)

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir duyuru ile koronavirüs mücadelesi kapsamında  ePTTAVM üzerinden maske dağıtımı yapılacağı açıklanmıştı. Ancak daha sonra bu maskelerin e-Devlet üzerinden dağıtılacağı da duyurulmuştu. Her hafta 5 adet olmak üzere 20-65 yaş arasındaki her Türk vatandaşı ücretsiz maske hakkından faydalanabiliyor. Ayrıca aynı hanede olmak kaydıyla bu yaş aralığındaki diğer aile bireyleri de ücretsiz maske alabiliyor.

e-Devlet üzerinden ücretsiz maske nasıl alınır? (video)

Bu işlem için basvuru.turkiye.gov.tr e-Devlet adresine girmeniz ve gerekli formu doldurmanız yeterli oluyor. daha sonra verdiğiniz adrese bu maskeler ücretsiz olarak gönderiliyor.

Ücretsiz maske alabilmek için 20-65 yaş aralığında olmanız gerekiyor. Ayrıca aynı hanede olmak kaydıyla bu yaş aralığındaki diğer bireyler için de maske talebinde bulunabiliyorsunuz. 

Eğer evde oturuyor ve bu maskelere ihtiyacınız yoksa gereksiz kargo trafiği oluşturmamak adına bu hakkınızdan vazgeçmenizi de öneriyoruz. Ancak sokağa çıkmanızı gerektiren bir işiniz varsa bu hakkınızı kullanabileceğinizi de belirtelim.  

Aşağıdaki videoda e-Devlet üzerinden ücretsiz maskenizi nasıl alabileceğinizi anlatıyoruz. İşte adım adım e-Devlet üzerinden ücretsiz maske alma rehberi:

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Yorumlar
HAKAN KIZILOLUK
15 gün oldu başvuralı gelen giden yok
Cevapla
💠Gakko💠
Ben e devlet üzerinden sipariş ettim Allah devletimize zeval vermeye belekim
Cevapla
Aysuda elmas
Bende eldiven ve maske istiyorum efendim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.