Koronavirüsten e-ticaret de etkilenmeye başladı

Koronavirüs vakalarının artmasıyla beraber e-ticaret faaliyetleri de etkilenmeye başladı. Mavi Jeans ve LC Waikiki e-ticaret faaliyetlerine ara verdi.

Koronavirüsten e-ticaret de etkilenmeye başladı

Koronavirüs, fiziksel mağazalardan sonra online yani çevrimiçi mağazaları da vurmaya başladı. Birçok kişinin beraber çalışması gereken kalabalık ortamlar olan e-ticaret mağazaları ve depoları da koronavirüsten etkilendi. Şimdilik bu etkilenme giyim sektöründe görülüyor olsa da önümüzdeki günlerde farklı sektörlerde de bu tarz bir adım atılabilir.

Koronavirüsten e-ticaret de etkilenmeye başladı - Resim : 1

Koronavirüsten e-ticaret de etkilenmeye başladı

Hazır giyimm sektörünün önemli iki markası LC Waikiki ve Mavi Jeans, e-ticaret faaliyetlerinin durdurulduğunu açıkladı. Her iki şirketin internet sitesine girdiğinizde e-ticaret mağazalarını kapattıkları ifadesini görüyorsunuz. Elbette bunun bir sebebi de insanların kıyafet alımını azaltması olabilir. Ancak depolarda birçok insanın beraber bulunması, bunun virüs bulaşma riskini artırması da önemli bir sebep olabilir.

Geçtiğimiz günlerde LC Waikiki depolarında çalışanların bazılarında koronavirüs pozitif çıktığı bilgisi de bu kararda etkili olmuş gibi görünüyor.  

Koronavirüsten e-ticaret de etkilenmeye başladı - Resim : 2

Şimdilik bu iki marka ile sınırlı olan durumun farklı sektörlerde yaşanıp yaşanmayacağı bilinmiyor. Ancak özellikle kargo sektöründe ve bu tarz ürün alışverişinin yapıldığı ortamlarda çalışanların risk altında olduğu da bilinen bir gerçek. Hijyen koşullarının her zaman sağlanamadığı ortamlar olan depolarda koronavirüs bulaşma riskinin yüksek olması beklenen bir durum.