Güncel

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) 2016 Sonuçları

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavının bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) 2016 Sonuçları

2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı bilindiği üzere 15 temmuz hainlerinin kalkışması sonucu çıkan olaylar sebebiyle ertelenmişti. Sınav 20 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleşti. Sınav normal tarihinde yapılmış olsaydı sonuç tarihi de belli olacaktı. Durum böyle olunca ÖSYM web sitesinde sonuç açıklama tarihi belirtilmemiş. Adayların en çok merak ettiği konulardan birisine netlik kazandırmak gerekiyor. 

Her yıl bu sınav 15 gün içerisinde açıklanıyordu. Bu yıl 17 branşta yapılan sınav büyük ilgi topladı. Atamaların geçmiş yıllara göre fazla olacağı duyumları heyecan yaratıyor. Sınav sonuç tarihi için kesin bilgiyi 444 6796 (OSYM) (Çağrı Merkezi) numaralı telefondan alabilirsiniz. Tahminlerimize göre sınavlar maksimum 15 ile 20 gün arasında sonuçlanıyor. Şuan sınavın ertelenip geç yapılmasının beklenmedik bir durum olması gecikmelere sebep olabilir. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavının 1 hafta içinde açıklanmasını bekliyoruz.

Sınav sonuçlarını sürekli olarak şu adresten takip edebilirsiniz: https://sonuc.osym.gov.tr/

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.