Kripto hırsızları, Kevin O'Leary'nin Twitter hesabını hackledi!

Kevin O'Leary'nin Twitter'ı hacklendi, hesap kripto eşantiyonlarını tanıtmaya başladı!

Kripto hırsızları, Kevin O'Leary'nin Twitter hesabını hackledi!

Görünüşe göre "Shark Tank" adlı televizyon programının yıldızı Kevin O'Leary'nin Twitter hesabı, hem Bitcoin ( BTC ) hem de Ethereum ( ETH ) dağıtan dolandırıcılar tarafından hacklendi.

Kripto hırsızları, Kevin O'Leary'nin Twitter hesabını hackledi!

Nitekim 29 Aralık'ta hesap, sözde bir çekilişle ilgili bir tweet'i sabitledi ve takipçilerine "etkinliğe katılmak için resmin üzerine tıklamaları" talimatını verdi. Bir dizi tweet'te, TV kişiliğinin takipçileri, tweet'lerin hacmi ve kullanılan sözdizimi nedeniyle şüphelenmeye başladı.

“Hesaplarım hacklenmedi! Dün gece televizyonda bir çekiliş yapacağımı söyledim. Zevkine." 

Başka bir tweet şunları söyledi:

“Bu eşantiyon SAHTE veya ALDATMACA değildir. Hesaplarım saldırıya uğramadı !!!”

Kripto hırsızları, Kevin O'Leary'nin Twitter hesabını hackledi! - Resim : 1

Kevin O'Leary'nin Twitter hesabı şüpheli tweet'ler. Kaynak: Twitter

Kevin O'Leary, FTX'in çöküşü nedeniyle milyonlar kaybetti

Bu ayın başlarında O'Leary, FTX kripto para borsasına olan ilgisinin kendisine milyonlarca dolara mal olduğunu açıkladı. Özellikle, O'Leary'ye, bazı kişilerin hileli olarak adlandırdığı, şu anda iflas etmiş kripto para birimi değişimi için ücretli bir avukat olarak hizmet etmesi için FTX tarafından 15 milyon dolar ödendi.

“Kriptoya yaklaşık 9,7 milyon dolar yatırdım. Sanırım kaybettiğim şey buydu. Hepsi sıfır. Bilmiyorum çünkü hesabım birkaç hafta önce hurdaya çıkarıldı. Tüm veriler, tüm madeni paralar, her şey. İyi bir yatırım değildi. Sonra öz sermayeye yatırdığım parayı da kaybettim, onlar da sıfır” dedi.

FTX yatırımcıları, borsa elçilerinin kripto para birimi şirketini onaylamadan önce daha fazla araştırma yapması ve daha dikkatli olması gerektiğini iddia ederek diğer ünlülerin yanı sıra O'Leary'ye dava açtı.

Son olay, FTX pazarlamasının bir sonucu olarak girişimciye ve medya kişiliğine zaten güvensiz olan kripto para birimi topluluğu içinde O'Leary'ye herhangi bir iyilik yapmayacak.