Güncel

Kripto para birimi sayısı 20.000'e yaklaşıyor! Etkisi ne olur?

Kripto katliamına rağmen toplam kripto para birimi sayısı 20.000'e yaklaşıyor.

Kripto para birimi sayısı 20.000'e yaklaşıyor! Etkisi ne olur?

Büyük kripto sektörü düzeltmesine rağmen, geliştiriciler piyasaya yeni dijital varlıkları tanıtmak için ilerlemekten vazgeçmiyor gibi görünüyor. Öyle ki; kripto katliamına rağmen toplam kripto para birimi sayısı 20.000'e yaklaşıyor.

Kripto para birimi sayısı 20.000'e yaklaşıyor! Etkisi ne olur?

17 Haziran itibariyle, piyasaya katılan kripto para birimlerinin sayısı 20.000'e yaklaşıyor. Net rakam ise tam olarak 19.911. Finans analizleri ile bilinen Finbold, bir web arşiv aracı kullanarak, CoinMarketCap verilerine göre yalnızca 2022'de yeni kripto para birimlerinin sayısının 3.674 veya %22 arttığını belirledi.

Toplam dijital varlık sayısı, 17 Haziran 2022. Kaynak: CoinMarketCap/Wayback Machine

Kripto piyasası nispeten yeni olmasına ve on yıldan fazla bir süredir var olmasına rağmen, token sayısı Amerika'daki halka açık şirketleri neredeyse iki katına çıkardı. 

Bu değişim, yeni kripto projelerinin kullanıma sunulmasını yöneten net düzenlemelerin olmamasına bağlanabilir.

Yeni kripto jetonlarını yönlendiren net düzenlemelerin olmaması

Bu doğrultuda, bireyler, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu gibi kuruluşlar tarafından katı düzenleyici incelemeyi takip etmeden jetonları piyasaya sorunsuz bir şekilde başlatabilir. 

Sektör özellikle 2021'de önemli bir büyüme kaydettikten sonra yeni kripto para birimlerinin sayısı 2022'de hızlandı. Bitcoin gibi varlıklar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, 2022'nin başından bu yana sektör, kapitalizasyonunu %55'in üzerinde kaybeden bir erime içinde.

Kripto pazarının büyümesinin itici faktörlerinden biri, mevcut düşüş momentumunun, potansiyel bir ralliden kâr etmeyi amaçlayan yeni projelerle yakında azalacağı algısıdır. Ek olarak, düşüşün ortasında, çoğu yatırımcı farklı kripto para birimlerine daha fazla para pompalama eğilimindedir, bu da yeni token sunumuna ilham verebilecek diğer bir sebep

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.