Güncel

Kripto para madenciliği yasaklanıyor mu? Büyük iddia!

New York Meclisi, çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin madenciliğini yasaklamak istiyor!

Kripto para madenciliği yasaklanıyor mu? Büyük iddia!

New York Eyalet Meclisi üyelerinin yakında blockchain işlemlerini doğrulamak için Proof-of-Work (PoW) kimlik doğrulaması kullanan kripto para madenciliği operasyonları üzerindeki moratoryumu oylamaları bekleniyor. Eğer başarılı olursa tasarı Senato'ya gönderilecek. Düzenleme Bitcoin madenciliğinin yasaklanmasına neden olabilir.

New York'da Bitcoin madenciliği yasaklanıyor mu?

New York Eyalet Meclisi üyelerinin A. 7389C / S. 6486C başlıkları altında sunduğu bu tasarı, “eyalet çapında sera gazı emisyonlarının 2050 yılına kadar % 85 oranında azaltılmasını ve eyalette net sıfır emisyona sahip olmasını gerektiren İklim Liderliği ve Toplumu Koruma Yasası bağlamında önerildi.''

Tasarı hem Meclis hem de Senato tarafından kabul edilirse, kapsamlı genel çevresel etki incelemeleri gerektirecek ve Bitcoin (BTC) madenciliği de dahil olmak üzere fosil yakıtları yakan tüm PoW blok zinciri madenciliği operasyonlarını üç yıllık bir süre boyunca etkin bir şekilde yasaklayacak.

Kripto para madenciliği yasaklanıyor mu? Büyük iddia! - Resim : 1

Bitcoin madencilik yasağına karşı topluluk dilekçeleri

Önerilen yasa tasarısı şu anda New York sakinleri tarafından önerilen tasarıya karşı oluşturulan ve hemşerilerinden buna karşı oy kullanmalarını isteyen bir dilekçenin konusunda şunlar belirtiliyor:

“Bu tasarı yasalaşırsa, New York, Bitcoin madenciliğinin ekonomik genişleme ve yenilenebilir enerjinin çoğalması için sağladığı benzersiz fırsatları kaybedecek. Bu, ülke genelindeki devletlerin aynı hatayı yapmaları için emsal teşkil edebilir.”

Önlemin, fosil yakıt kullanan tüm Proof-of-Work blok zinciri madencilik faaliyetlerini esasen yasaklayacağı düşünüldüğünde, Stronghold Digital Mining gibi şirketleri etkileyecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.