Güncel

Kripto piyasa değeri 1 trilyon doların altına düştü!

Bitcoin 21.000 doların üzerinde tutunmaya çalışırken kripto piyasa değeri 1 trilyon doların altına düştü!

Kripto piyasa değeri 1 trilyon doların altına düştü!

Daha büyük kripto para piyasasını etkileyen önemli miktarda tasfiyenin gerçekleştiği 19 Ağustos Cuma gününden bu yana, Bitcoin ( BTC ) fiyatı %10'dan fazla düştü. Kripto piyasa değeri ise 1 trilyon doların altında...

Kripto piyasa değeri 1 trilyon doların altına düştü!

Amiral gemisi dijital varlığın fiyatındaki bu düşüşün, şu anda 985 milyar dolar olan küresel kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonu üzerinde zincirleme bir etkisi oldu. CoinMarketCap'ten elde edilen verilere göre, Ağustos ayında eşiğin altına düştüğünden bu yana ilk kez 1 trilyon dolar seviyesinin altına düştü.

Kripto piyasa değeri 1 trilyon doların altına düştü! - Resim : 1

Kripto piyasa değeri 7 günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin fiyat analizi

Bu arada, amiral gemisi dijital varlık şu anda günde %1,19 ve geçen hafta %12,47 düşüşle 21,165$'dan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 404 milyar dolar. Düşen fiyata rağmen, Bitcoin'in uzun pozisyon ilgisi son 12 ayın en yüksek seviyelerinde gezinmeye devam ediyor.

Kripto piyasa değeri 1 trilyon doların altına düştü! - Resim : 2

Bitcoin 7 günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Özellikle, Bitcoin haftalık 200 MA'nın (yaklaşık 22.000 $) altına geri döndü. Kripto ticareti  uzmanı Rekt Capital'e göre: 

“BTC şu anda 200-MA'nın altında -%8 düştü. Tarihsel olarak, $BTC 200-MA'nın altında %-14 ila -28 arasında düşme eğilimindedir. Aslında, BTC zaten Haziran ortasında 200 haftalık MA a'nın -%21 altına düştü ve bu tarihsel rakamlarla çok uyumluydu.”

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.