Güncel

Sosyal konut projesi için tarih verildi! Ev almak isteyenleri ilgilendiren gelişme

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum "Sayın Erdoğan 13 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak" dedi.

Sosyal konut projesi için tarih verildi! Ev almak isteyenleri ilgilendiren gelişme

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ev almak isteyenleri ilgilendiren önemli bir duyuru yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu sosyal konut projesiyle ilgili detaylar açıklandı.

Sosyal konut projesi için tarih verildi! Ev almak isteyenleri ilgilendiren gelişme

Bakan Kurum, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Vatandaşımıza en iyisini sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. Yüzyılın sosyal konut projesinde tarih 13 Eylül. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 13 Eylül'de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin detaylarını açıklayacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları bitmek üzere. Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız. İnşaat sektörünü canlandırıp, insanımızın erişebilir şartlarda ev sahibi olmasını sağlayacağız. Bu proje kiraların düşmesini de sağlayacak. Şehit yakınları ve gazilerimize özel bir kontenjan ayıracağız. Yeni evlenecek gençlerimiz de kota sahibi olacak. Önümüzdeki günlerde detaylarını duyuracağız" demişti. 

Yorumlar
Mahsun bey
Kira öder gibi değil, önce nakit 150-250 bin TL arasında para yatırma talebi var sonra 18- 20-25 yıl arasında 1500 TL den başlayıp 10 bin TL ye kadar her ay düzenli para ödeyecek, lakin bunu çoğu insan yapamayacağı için pek olumlu birşey değil, ben hiç inancım yok, yani yine bankalara yönelecek insanlar, hem banka hem TOKİ ödemesi ile bir ömür boyu köle olacak, ne diyelim ki, eski Türkiye'yi özlüyor insan kredisiz birşeyler almayı özledim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.