Güncel

Kripto piyasası jeopolitik değişimler karşısında güç kazanmaya başladı!

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmaya başlaması ile, 24 Şubat'ın erken saatlerinde ortaya çıktıkça kripto para birimleri geçici bir güç kaybı yaşamıştı. Ancak değer kaybının bir gün sonra birçok para biriminde geri kazanıldığı görüldü.

Kripto piyasası jeopolitik değişimler karşısında güç kazanmaya başladı!

Büyük jeopolitik değişiklikler ortaya çıktıkça, etkilerinin kripto pazarında hissedilmesi şaşırtıcı değil. Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmaya başlaması ile, 24 Şubat'ın erken saatlerinde ortaya çıktıkça kripto para birimleri geçici bir güç kaybı yaşamıştı. Değer kaybı çoğu kripto para biriminde gözlemlenebilir durumdaydı. Ancak değer kaybının bir gün sonra birçok para biriminde geri kazanıldığı görüldü.

Kripto piyasası jeopolitik değişimler karşısında güç kazanmaya başladı!

Perşembe günü, Bitcoin (BTC) 34.626$'a düştü, bu bir ayın en düşük seviyesiydi. Ethereum (ETH) 2.321$'a ve Dogecoin (DOGE) 0.11$'a düştü. Bunlar, BTC'nin fiyatının 39 bin dolarda, ETH'nin 2.742 dolarda, DOGE'nin fiyatının ise 0.13 dolarda olduğu bir gün öncesindeki fiyatları göz önüne alındığında önemli düşüşlerdi.

Tüm büyük ABD endeksleri Perşembe günü açılır açılmaz düştü. Bu, kripto varlıkların diğer borsalara ne kadar benzediğini ve kriptonun dünya sahnesinde önemli bir kargaşa karşısında hareket edebildiğini gösterdi. 

Kripto için işe geri döndü

Bununla birlikte, kripto piyasası bu duruma oldukça direnç göstererek Cuma günü savaş öncesi en yüksek seviyelerine ve ötesine geri döndü. Basın zamanında, BTC 39.245 dolardan, ETH 2.690 dolardan işlem görüyordu ve DOGE (bazılarına kıyasla hala düşük olsa da) 0.13 dolardan daha iyisine döndü.

Kripto para piyasası, BTC'nin 44.592 dolardan, ETH'nin 3.182 dolardan ve DOGE'nin 0.16 dolardan işlem gördüğü şubat ortasındaki en yüksek seviyelerine henüz dönmemiş olabilir, ancak işler daha iyi görünüyor.

Cuma günü, toplam kripto piyasası değeri %10,47 artarak 1,75 trilyon dolara ulaştı. Toplam 24 saatlik hacmi, %4,21 düşüşle 119,54 milyar dolar oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.