Güncel

Kripto piyasası son 30 günde 250 milyar dolar değeri kazandı!

Satın alma gücü arttıkça, kripto piyasası son 30 günde 250 milyar dolar değeri kazandı!

Kripto piyasası son 30 günde 250 milyar dolar değeri kazandı!

Kripto piyasası aylarca süren düşüşten sonra, nihayet yeşile döndü ve sadece geçen ay sermayesine 250 milyar dolar ekledi. Bu vesile ile kripto para piyasasındaki durum nihayet daha parlak görünüyor.

Kripto piyasası son 30 günde 250 milyar dolar değeri kazandı!

Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından 11 Ağustos'ta alınan CoinMarketCap verilerine göre, yayınlanma anına kadar 30 gün içinde toplam kripto para piyasa değeri 911 milyar dolardan 1.161 trilyon dolara yükseldi.

Kripto piyasası son 30 günde 250 milyar dolar değeri kazandı! - Resim : 1

Toplam kripto para piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Son ayda gerçekleşen büyüme, 10 Ağustos'ta beklenenden daha iyi gelen enflasyon raporuyla daha da teşvik kazandı. Psikolojik açıdan önemli olan 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değeri seviyesinin üzerine geri döndüğünü yeniden gördük.

Bununla birlikte, bu rakamlar Mart ayı sonunda geri alınan 2 trilyon dolarlık piyasa değerinden (ve Kasım 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden) hala çok uzak, ancak yine de kripto yatırımcıları için cesaret verici bir işaret.

Olumlu TÜFE verileri piyasa değerini şişiriyor

Amerika Birleşik Devletleri Çalışma İstatistikleri Bürosu'nun (BLS) Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporunun beklenenden daha olumlu çıkmasının ardından, piyasa değeri büyümesi son zamanlarda hızlandı.

Spesifik olarak, en yeni veriler enflasyonda Haziran için %9,1'den Temmuz için %8,5'e düştüğü ve kripto sektöründeki fiyatını etkileyen 'FUD'u (korku, belirsizlik, şüphe) azalttığı için Bitcoin ( BTC ) gibi büyük jetonlar bir yavaşlama gösterdi.

Basın zamanında, bu göstergeye göre en büyük kripto varlığı olan Bitcoin'in piyasa değeri, gün içinde %5,96 ve geçen hafta %7,11 artışla 468,48 milyar dolar seviyesindeydi ve şu anki fiyatı olan 24,492 dolara ulaştı. Bu aynı zamanda önceki 30 gün boyunca %24.02'lik bir artış anlamına geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.