Güncel

Kripto piyasasında toparlanma yakın mı?

Kripto piyasası, Bitcoin'in 30.000 dolar seviyelerinin altına düşmesi ile, yakın bir toparlanma konusunda şüphe uyandırıyordu. Neyse ki gün içerisinde yeniden 31.000 dolar seviyelerini aşarak, umutları yeniden yeşertti.

Kripto piyasasında toparlanma  yakın mı?

Kripto para piyasası, haftaya kısa vadeli pozitif bir fiyat hareketi ile başladıktan sonra, geçtiğimiz gün 30.000 dolar seviyesinin altına düşen Bitcoin liderliğindeki önemli bir sermaye çıkışı kaydederek çoğu kazancı silmişti. Bu da Kripto piyasası, yakın bir toparlanma konusunda şüphe uyandırıyordu. Neyse gün içinde yeniden toparlanarak 31.000 dolar seviyelerini aştı.

Kripto piyasasında toparlanma yakın mı?

Son 24 saat içinde, genel kripto piyasası kapitalizasyonu, sermaye çıkışlarında veya %6'lık bir düşüşle 80 milyar dolar kaybetti. 

CoinMarketCap verilerine göre, 6 Haziran'da değer 1,29 trilyon dolar iken 7 Haziran'da rakam 1,21 trilyon dolardı. İlginç bir şekilde, işlem hacmi de son 24 saatte %29 artarak 61.9 milyar dolardan 80,9 milyar dolara yükseldi.

Küresel kripto piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap.com

Finans analizleri ile bilinen Finbold, tüm önemli sermayenin sadece bir günde silinmesiyle daha önce 5 Haziran ile 6 Haziran arasındaki kripto piyasasının yaklaşık 70 milyar dolarlık bir sermaye girişi kaydettiğini  bildirmiş, biz de bu verileri sizlerle paylaşmıştık.

Bitcoin için 30.000 dolar adeta kritik seviye oldu

Bitcoin, yeşil bölgede çoğu varlık ticareti ile yeniden canlanmaya öncülük etmiş olsa da, amiral gemisi kripto para birimi şimdi en son düzeltmeye ilham verdi. Son 24 saatte Bitcoin, kritik 30.000 doların altına düştü ve neredeyse %6 düşüşle 29.600 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Ancak, bu düşüş çok sürmedi ve hızlı bir toparlanma göstererek yeniden 31.000 dolar seviyelerini aştı.


 Bitcoin son güncel fiyat durumu. Kaynak: doviz.com

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.