Güncel

Kripto ticaret uzmanı: Bitcoin bir sonraki düzeltme ile çok can yakabilir!

Kripto ticaret uzmanı, 40 bin doların altına düştükten sonra Bitcoin'in bir sonraki fiyat seviyelerini öngörüyor.

Kripto ticaret uzmanı: Bitcoin bir sonraki düzeltme ile çok can yakabilir!

Kripto para ticareti uzmanı Michael van de Poppe, varlığın 38.000 $ işaretinin altına düşmesi durumunda  Bitcoin'in (BTC) 31.000 $'a kadar düzeltebileceğini öngördü. Bu da birçok yatırımcının canını oldukça sıkabilir!

Kripto ticaret uzmanı: Bitcoin bir sonraki düzeltme ile çok can yakabilir!

Kripto para uzmanı Poppe, bir YouTube videosunda, yılın başından beri Bitcoin'in yatay işlem gördüğünü ancak 40.000 doların altındaki son küçük düzeltmenin daha fazla fiyat düşüşü için kapıyı açtığını kabul etti.

31.000 dolardan alım satımın hala bir olasılık olduğuna inanmasına rağmen, son alım satım modelleri göz önüne alındığında seviyenin test edilmediğini belirtiyor.

Poppe, "38.000 dolar kaybedersek, güneye düşmeye başlayacağımızı varsayacağım ve ardından oldukça sert bir düzeltme yapmamızı bekliyorum" dedi.

Güçlü dolar Bitcoin'i etkiliyor

Bitcoin'in başka bir ralliye başlayamamasının güçlü dolar performansına bağlı olabileceğini, ancak kripto varlığının istikrar gösterdiğini kaydetti. Bununla birlikte, piyasanın bir sonraki faiz oranı artışlarına hevesli olacağına ve muhtemelen doların tersine dönmesine yol açacağına ve sonuç olarak Bitcoin'i olumlu yönde etkilediğine dikkat çekti.

Doların etkisinin yanı sıra, yatırımcılar neredeyse iki yıl sonra gerçekleşecek bir sonraki yarılanma olayını da göz önünde bulunduracaklar. Tarihsel olarak yarılanma, Bitcoin'de istikrarlı ve önemli bir fiyat artışına neden oldu. 

Kripto para uzmanı diğer taraftan ise, Bitcoin 40.200 $ işaretini kırarsa yatırımcıların bir miktar ivme beklemeleri gerektiğini de belirtti. 

Poppe ayrıca, Bitcoin'in bir sonraki fiyat hareketinin, varlığın 2022'nin başından bu yana 30.000 ila 46.000 dolar aralığında işlem görmesi gerçeğinden etkilenebileceğini kaydetti. Poppe'a göre: 

“Ayrıca, 44.600 doların üzerinde yukarı yönlü kırılmaya çalıştığımız ve aralığın altına düştüğümüz sonucuna varıyoruz, bu da nihayetinde bu aralığın dezavantajını kovalayacak.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.