Güncel

Kripto ticareti uzmanı: Bitcoin en dibi 'bu yılın 4. çeyreğinde' görecek!

Kripto ticareti uzmanı, yeni düşüş işaretleri belirirken Bitcoin dibinin 'bu yılın 4. çeyreğinde' gerçekleşeceğini söylüyor

Kripto ticareti uzmanı: Bitcoin en dibi 'bu yılın 4. çeyreğinde' görecek!

Bitcoin ( BTC ), geçen hafta piyasa değerinden 165 milyar dolar kaybeden kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte düşüş eğilimi kaydederken, tüccarlar ve yatırımcılar amiral gemisi dijital para biriminin potansiyel tabanına bakıyorlar.

Kripto ticareti uzmanı: Bitcoin en dibi 'bu yılın 4. çeyreğinde' görecek!

Önde gelen kripto ticareti uzmanı Rekt Capital'e göre, oluşan yarılanmalardan önceki ve belirli dönemdeki hareketleri sonrasında bir kripto bloğu madenciliği ödülünün yarıya indirildiği olaylar dikkate alındığında, Bitcoin 2022'nin sonuna kadar dibe ulaşabilir.

Bitcoin'in geçmişteki dibi analiz eden uzman, 19 Eylül'deki tweet'inde Nisan 2024'te gerçekleşecek olan yarılanmadan 517-547 gün önce dibe vurabileceği sonucuna vardı, bu da dibin 2022'nin dördüncü çeyreğinde gerçekleşebileceği anlamına geliyor.

Açıkladığı gibi:

20 bin dolarda zayıf destek

Aynı zamanda, Rekt Capital blogunda 20.000 – 23.350 dolar aralığını ve “20 bin dolarlık desteğin zayıflığı gösterdiğini” belirtti.

Kripto ticareti uzmanı: Bitcoin en dibi 'bu yılın 4. çeyreğinde' görecek! - Resim : 1

Bitcoin fiyat analizi. Kaynak: Rekt Capital

Piyasa uzmanına göre, "Bu ay 20.000$'lık destekten gelen toparlanma o kadar zayıftı ki, yukarı yönlü fitilin aralığa ulaşması, fiyatın 20.000$'ın bir dirence dönüşebileceğini önermenin bir yolu gibi görünüyor."

Açıkladığı gibi:

“Tabii ki ay boyunca pek çok şey değişebilir, ancak şu anda fiyat hareketi, aylık zaman diliminde 20 bin doların yeni bir dirence dönüşebileceğini ve aralıktan doğrulanmış bir kırılma için hazırlanabileceğini gösteren bir hikaye anlatıyor.”

Analist ayrıca, “20 bin doların gerçekten de 20 bin dolarlık desteğin aşağı yönlü devam ettiğini görmesi durumunda, bir sonraki acil desteklerin 17.165 dolar ve ~ 13.900 dolar olduğunu” da ekledi.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.