Güncel

Kripto yatırımcılarının %54'ü piyasa dağılırken satış yapmamış!

Kripto yatırımcılarının %54'ü piyasa katliamı sırasında madeni paralarını satmadıklarını söylüyor!

Kripto yatırımcılarının %54'ü piyasa dağılırken satış yapmamış!

2022'deki kripto para piyasası çöküşü, bazı yatırımcıların varlıklarını boşaltmaya karar vermesiyle birlikte, bazı sahiplerin yatırım stratejilerini muhtemelen değiştirdi. Bununla birlikte, yatırımcıların önemli bir kısmı, gelecekte bir piyasa rallisi bekledikleri için düzeltmeden etkilenmemiş durumda.

Kripto yatırımcılarının %54'ü piyasa dağılırken satış yapmamış!

Civic Science tarafından 26 Temmuz'da yayınlanan araştırmaya göre, kripto yatırımcılarının yarısından fazlası, %54 ile, artan satışlara rağmen son haftalarda dijital varlık varlıklarının hiçbir bölümünü satmadıklarını belirtti.

Kalan %46, kripto yatırımlarının “çoğunu'' veya “tamamını” %26 oranında nakde çevirdiklerini, %20’si ise dijital varlıklarının yalnızca küçük bir miktarını sattıklarını belirtti. Bulgu, 25 Temmuz ile 26 Temmuz arasında paylaşılan 1.233 kişiden alınan geri bildirimlere dayanmaktadır.

Kripto yatırımcılarının %54'ü piyasa dağılırken satış yapmamış! - Resim : 1

Kripto holding grafiği satan yatırımcılar. Kaynak: Civic Secience

Yatırımcıların çoğu piyasa çöküşünden etkilenmedi

İlginç bir şekilde, Bitcoin ( BTC ) gibi önde gelen varlıklar 2022'de neredeyse yarı yarıya değer kaybetmesine rağmen, katılımcıların %78'i piyasadaki katliamın kendilerini olumsuz etkilemediğini belirtti. Geri bildirim, 20 Temmuz ile 21 Temmuz arasında, önemli bir kripto pazar payı oluşturan çoğunlukla perakende yatırımcılardan oluşan grupla 4.466 katılımcı tarafından paylaşıldı.

Kripto yatırımcılarının %54'ü piyasa dağılırken satış yapmamış! - Resim : 2

Kripto yatırımcıları piyasa çöküşünden etkilendi. Kaynak: Sivil Bilimler

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.