Güncel

Küçük Bitcoin sahiplerinin sayısı rekor seviyeye ulaştı!

Küçük Bitcoin sahiplerinin sayısı, kenarda kalan yatırımcılar düşüşü fırsat bilerek BTC satın aldıkça rekor seviyeye ulaştı!

Küçük Bitcoin sahiplerinin sayısı rekor seviyeye ulaştı!

Bitcoin'in ( BTC ) değeri, yatırımcılar bir dip işaretleri ararken, ayılar piyasaya hakim olmaya devam ederken, 20.000 doların altında daha da düzeldi.

Küçük Bitcoin sahiplerinin sayısı rekor seviyeye ulaştı!

Fiyat düzeltmesi yatırımcılara daha fazla kripto para birimi biriktirme fırsatı sunuyor gibi görünüyor. Blockchain analitik platformu Glassnode'un verilerine göre, 16 Eylül itibariyle, en az 0,01 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10.702.698'e ulaştı.

Küçük Bitcoin sahiplerinin sayısı rekor seviyeye ulaştı! - Resim : 1

Küçük Bitcoin sahiplerinin sayısı rekor seviyeye ulaştı!

Aynı zamanda, ağda oluşturulan yeni günlük Bitcoin adreslerinin sayısı da 417.354 yeni adrese ulaşan bir artış kaydediyor. 

Küçük Bitcoin sahiplerinin sayısı rekor seviyeye ulaştı! - Resim : 2

Bitcoin grafiği. Kaynak: Ali Grafikleri

Taraflı yatırımcılar Bitcoin'e dahil oluyor

Bu doğrultuda, önde gelen kripto ticareti analisti Ali Martinez, eğilimin piyasaya dahil olan yan yatırımcılardan gelen girdilere atfedilebileceğini belirtti. 

16 Eylül'de  bir tweet'te, “Bu, kenarda kalan yatırımcıların BTC'yi mevcut fiyat seviyeleri etrafında toplamaya olan ilgisinde bir artış olduğunu gösteriyor” dedi.

En son Bitcoin adres etkinliği, 20.000 doların altına düşmemek için yeni bir savaşla karşı karşıya olan varlığın değerini düşürmekle bağlantılı. Basın saatine göre, amiral gemisi kripto para birimi son 24 saatte neredeyse %2 düşerek 19.800 dolardan işlem görüyordu. 

Özellikle, yatırımcıların devam eden fiyat düşüşünden yararlanarak muhtemelen daha fazla Bitcoin biriktirdiği varsayılabilir. Bu durumda, Bitcoin'in nispeten pahalı olduğu biliniyor ve fiyat düşüşü, varlığı elde etmek için potansiyel olarak bir katalizör görevi gördü.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.