Güncel

Kurbanlıklar da teknolojiye uydu

Kurbanlıklar internet aracılığıyla satışa çıktı.

Kurbanlıklar da teknolojiye uydu

Kurban Bayramı'nın öncesinde kurbanlık mal alım satımı hızla devam ediyor. Teknoloji bu alanda da etkili olmayı başardı. Zonguldak merkeze bağlı Kozlu Beldesi'nde ki hayvan pazarında kurbanlık satan 30 yaşındaki Saffet Kılıç, hayvanlarını internet aracılığıyla satışa çıkardı.

Kurban satıcısı Saffet Kılıç, geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nda beklediği satışı yapamadı. Kılıç, bu yıl satışlarında interneti de kullanmaya başladı. Kurban satıcısı 60 küçükbaş hayvanının toplu halde, 10 küçükbaş hayvanının da tek tek fotoğraflarını çekip, internetteki satış sitesine koydu. Ayrıca fotoğrafların altına hayvanların yaşı ve kilolarını ekledi.

Ayrıca neyle beslendiklerini de yazan Kılıç, büyükbaş hayvanlarından birini internet aracılığıyla kendisine ulaşan bir müşterisine sattığını söyledi. Hayvan pazarında dizüstü bilgisayarını açarak internet sitesindeki bilgileri ve fotoğrafları güncelleyen Kılıç, satışların gelecek günlerde daha da artacağını söyledi.

1350147478_teknocoban.jpg

Hayvan pazarında satışların durgun olduğunu söyleyen Saffet Kılıç, şöyle konuştu:

"Bu çağda internet kaçınılmaz bir satış yeri. Ulaşamadığım kişilere, ulaşamadığımız illere internet sayesinde ulaşıyoruz. Artık 7'den 70'e internet kullanmayan birey kalmadı. Fiyatlarımız da uygun, satışlarımız da güzel, gayet memnunuz. İnternete hayvanımızın bilgilerini yazıyorum. Adres ve telefonlarımızla bize ulaşıyorlar. Eğer Zonguldak içinden arayan olursa gelip hayvanlarımızı görmelerini istiyoruz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.