Küresel nüfusun yalnızca %0,5'i Bitcoin sahibi! Bu ne anlama geliyor?

Küresel nüfusun yalnızca %0,5'i, daha detaylı aktaracak olursak, yaklaşık olarak her 184 kişiden biri Bitcoin sahibidir.

Küresel nüfusun yalnızca %0,5'i Bitcoin sahibi! Bu ne anlama geliyor?

Bitcoin ( BTC ), ayı piyasasından çıkma girişimleriyle 2020 pandemi döneminden bu yana ilk kez ortaya çıkan istikrarlı bir galibiyet serisi yaşıyor. Bitcoin sağlam bir ralli oluşturmaya çalışırken, en son veriler tokeni elinde tutması muhtemel kişi sayısının da arttığını gösteriyor.

Küresel nüfusun yalnızca %0,5'i Bitcoin sahibi! Bu ne anlama geliyor?

Bu satırda, Finbold tarafından elde edilen veriler, CoinMarketCap verilerine göre 13 Ocak itibarıyla benzersiz Bitcoin sahiplerinin toplam sayısının 43.540.424 olduğunu gösteriyor.

Küresel nüfusun yalnızca %0,5'i Bitcoin sahibi! Bu ne anlama geliyor? - Resim : 1

Bitcoin yedi günlük benzersiz sahipleri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Worldometer verilerine göre, mevcut Bitcoin sahiplerinin sayısı, yayın tarihindeki 8.010.885.391 olan küresel nüfusun yaklaşık % 0,54'ünü temsil ediyor. Bu nedenle, küresel olarak her 184. kişinin potansiyel olarak bir miktar Bitcoin'e sahip olduğu sonucuna varılabilir.

Ek olarak, Ağustos 2022'de yayınlanan önceki bir Finbold raporu , o sırada dünya çapında her 226. kişinin Bitcoin'e sahip olduğunu ve değerinin 1 ABD Doları ile 99,99 ABD Doları arasında olduğunu belirtiyordu. Bununla birlikte, bazı durumlarda (önceki raporumuzda olduğu gibi) tek bir kişinin birden fazla Bitcoin adresine sahip olabileceğini not etmek önemlidir.

Bitcoin sahipliği ve ayı piyasası

Bitcoin şu anda haftalarca süren yatay ticaretin ardından ayı piyasasından çıkmak için yol alıyor. 2022'de varlık rekor seviyelere düştü ve potansiyel olarak dipten alım yapan yeni yatırımcıları cezbeden bir bölge. Çoğu durumda, bir fiyat düşüşü, ilk kripto para biriminin geleceğine inanan yatırımcılara, kaçırma korkusu ( FOMO ) devreye girdiğinde birikim yapma fırsatı sunar.

Son yıllarda Bitcoin'in benimsenmesine, varlığın devalüe edilmiş yerel para birimleri için olası bir çözüm gibi somut faydalar sunduğu gelişmekte olan ülkeler yardımcı oldu. Ülkelere önemli bir enflasyon hakim ve Bitcoin olası bir riskten korunma aracı olarak öne çıkıyor.

Örneğin, Bitcoin'in yüksek enflasyon ve çoğu küresel para biriminin devalüasyonu ortamında faaliyet göstermesiyle, BTC , varlığı verimli işlemler, servetin korunması, e-ticaret için kullanılmasının yanı sıra arbitrajdan kar elde etmek için bir hedge olarak gören bir yatırımcı akışı kaydetti. ve havaleler. Gerçekten de, kripto savunucuları, bu faktörlerin varlığın benimsenmesine yardımcı olma olasılığının yüksek olduğunu savunuyorlar.

Özellikle, artan sayıda Bitcoin sahibi, ilk kripto para biriminin benimseme eğrisinin durumunu vurgulamaktadır. Bu çizgide, sahip değişiklikleri, Bitcoin'in çok aranan ana akım benimsemeye doğru ilerlemesini gösterir.

Bitcoin'in potansiyeli, önceki bir Finbold raporunda , varlığın blok zincirinin , durgun piyasalara rağmen 2022'de 8 trilyon doları aşan işlemlere karşılık geldiğini belirterek daha da vurgulanıyor.

Bitcoin sahipliğinde ilerleme kaydedilmesine rağmen, yörünge hala yol boyunca yatırımcı güvenini etkileyen çeşitli engellerle karşı karşıyadır. Gerçekten de, kripto piyasası hala oynaklık açısından belirsizlikle karşı karşıya olduğundan, potansiyel yatırımcılar muhtemelen çitin üzerinde kalacaktır. Ayrıca, düzenleyici inceleme, varlığın tam olarak benimsenmesinin önünde önemli bir engel olmaya devam ediyor.