Güncel

KursiyerNET Uzak Eğitim Platformu Projesi yayınlandı

Word, Excel, PowerPoint, Access, Flash, PhotoShop, SoundBooth, Quark Express, 3Ds Studio Max, ActionScript 3.0, Visual Studio .NET öğrenmek isteyenlere büyük fırsat!

KursiyerNET Uzak Eğitim Platformu Projesi yayınlandı

1333788789_logo.png

KursiyerNET, kullanıcıların zaman ve mekândan bağımsız olarak, internet üzerinden görsel ve işitsel bilgisayar eğitimi alabilecekleri ücretsiz bir projeyi yayınlamışlardır. Proje üzerinden yüksek ses ve görüntü kalitesi ile hazırlanmış, Word, Excel, PowerPoint, Access, Flash, PhotoShop, SoundBooth, Quark Express, 3Ds Studio Max, ActionScript 3.0, Visual Studio .NET yazılımlarına ait videolu anlatimli dersler sunulmaktadır. İçerikler, Fatih projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilere dağıtılan tabletler de dahil olmak üzere mobil cihazlarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır ve geliştirilmiştir.

Her geçen gün artan ders sayısı ve çeşitliliği sunulan sisteme girişlerde herhangi bir kullanıcı adı ve şifre sorgulaması yapılmadan tüm halkımıza ücretsiz sunulmaktadır. Sistemi benzerlerinden ayrılan en önemli yönü, düşük bağlantı hızlarında dahi çok hızlı bir şekilde videoları yükleyebilmesidir.

Hâlihazırda 41 çeşit yazılım kategorisi altında, 780 adet video ders sunulmaktadır. 15.03.2012 tarihi itibariyle 5.700.504 toplam ziyaretçi sayısı, 1.725.494 derslerin izlenme sayısı ve günlük ortalama 2100 i aşkın çevrimiçi kullanıcı sayısına sahiptir.

Projeye, yüksek teknolojili .NET yazılım diliyle birlikte HTML-5 teknolojisi entegre edilmiştir ve sunulmuştur. Dersler yazılım çeşidine göre kategoriler altında sunulmakta, akıllı arama filtresi ile hızlı bir şekilde istenen derslere ulaşılabilmektedir ve videolu anlatim olarak izleyebilirsiniz

Günlük hayatta kullanıcıların en çok talep ettiği yazılımlar tespit edilmekte ve yazılımların son sürümlerine ait senaryo bazlı dersler hazırlanmakta ve videolu anlatim olarak yapilmaktadir. Kullanıcılar bu dersleri, sayfanın sol tarafında bulunan kontrol paneli ile istedikleri her an durdurma ve oynatma kolaylığı ile izleme şansına sahiptirler. Projeden öğrenci, öğretmen ve velilerimizin faydalanması hedeflenmektedir ve öğrenci , öğretmenler için kaçırılmayacak bir proje olarak belirlenmiştir.

Proje Adresi : http://kursiyernet.meb.gov.tr/kursiyer

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.