Güncel

KYOCERA Bilgitaş, Japon İmparatorunun doğum gününü kutladı

KYOCERA Bilgitaş, Japon İmparatorunun doğum gününü kutladı. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.


1989 yılından itibaren tahtta bulunan 125. Japon İmparatoru Akihito’nun 83. doğum günü resepsiyonu bu yıl Conrad Hotel’de gerçekleşti. İstanbul Japon Konsolosluğu tarafından düzenlenen etkinliğe Türkiye’de faaliyet gösteren Japon firmalar, iş insanları, üst düzey yöneticiler ve diğer ülke konsoloslukları davetli idi. KYOCERA Bilgitaş Turkey Document Solutions A.Ş. ilk kez katıldığı etkinlikte standıyla hazır bulundu.

Japon ve Türk milli marşlarının çalınması ile başlayan etkinlik, İstanbul Başkonsolosu Noria Ehara’nın konuşması ile devam etti. Konuşmasında, İmparator Akihito’nun doğum gününü kutlayan Ehara, Türk-Japon ilişkilerinin geçmişten beri dostluk içerisinde süregelişine değinerek, tarihten örnekler verdi. Konuşmasının ardından Ehara ve eşi, katılımcı firmaların stantlarını gezdi ve bilgi aldı.

Japon müzisyenlerden oluşan  “İstanbul Pamukgül Koto Grubu”, Türk ve Japon ezgilerinden oluşan repertuarları ile geceye renk katarken, resepsiyonda geleneksel Japon yemekleri servis edildi.  

1482500019_1.-basin-bulteni-gorseli.jpgDavette bulunan KYOCERA Bilgitaş İş Geliştirme ve Pazarlama Koordinatörü Türkay Terzigil düşüncelerini “İmparator Akihito’nun doğum günü vesilesi ile bu etkinlikte yer almak bizim için mutluluk verici. Davetliler ve etkinlikte bulunan Japon firmalar ile ilişkilerimizi güçlendirmek adına güzel bir adım attık. Baskı sektöründe Japon teknolojisinin gücü aşikardır. KYOCERA Bilgitaş olarak bu teknoloji sayesinde müşterilerimize en doğru çözümleri, kaliteli hizmet garantisi ile sunuyoruz. İki ülke arasındaki iş ilişkilerinin gelişmesine katkıda bulunuyor olmamızdan dolayı oldukça gururluyuz.” şeklinde belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.