Güncel

Lenovo 2014 2. çeyrek finans sonuçları açıklandı; Lenovo artık daha güçlü

Lenovo Group’un, 2014 ikinci çeyrek sonuçları; yıldan yıla %18 artışla 10.4 milyar dolar gelir ve %22 artışla 264 milyon dolar vergi öncesi kazanç olarak açıklandı.

Lenovo 2014 2. çeyrek finans sonuçları açıklandı; Lenovo artık daha güçlü

Lenovo’nun geçen yıla oranla kazancını %23 artırarak 214 milyon dolara ulaşması, pazar payı ve finansal performans anlamında bir kilometre taşı oldu. Lenovo rekor büyümeyle PC pazarında %19.4 pazar payına ulaşarak dikkat çekerken, ayrıca telefon pazarında da güçlü bir yükseliş gösterdi.

Türkiyenin de içerisinde bulunduğu Avrupa/Orta Doğu/Afrika (EMEA) bölgesinin bu çeyrekteki geliri ise 2.8 milyar dolara ulaştı ve Lenovo’nun toplam gelirinin %27’sini oluşturdu. EMEA bölgesi, PC payında rekor kırarak ilk kez dizüstü bilgisayar alanında liderliğe yükselirken, akıllı telefon sevkiyatında da 1 milyon cihazı aştı.

Lenovo CEO’su Yuanqing Yang ise konuyla ilgili ; “Rekor PC payımız, dünya çapında tablet pazarında ilk kez 3. sırada yer almamız ve daha da önemlisi akıllı telefon pazarında 4. sırada olmamız, bu çeyreği Lenovo için bir kilometre taşına haline getirdi. Motorola Mobility ve IBM’in satışlarının da sonuca yaklaşmasıyla büyümek için fırsatların arttığını görüyoruz” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.