Güncel

Lenovo mobil sektörüne giriş yapıyor!

Bu adım mobil cihaz sektörü için oldukça önemli!

Lenovo mobil sektörüne giriş yapıyor!

Dünyanın en büyük bilgisayar üretici şirketlerinden Lenovo son zamanlarda aldığı kararla birlikte Mobilitenin temellerini atıyor.  ÇİN'li PC üreticisi aldığı son kararla birlikte  Wuhan'da mobil cihazlar üzerine araştırma-geliştirme, üretim ve satış odaklı bir tesisin temelini atarak sektöre giriş aşamasında önemli bir engeli geride bırakmış oldu.

Hatırlayacak olursanız IBM tarafından desteklenen bu firma geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük 2. bilgisayar üretici firması olarak tarihe kazınmıştı. Büyük istihdam alanına 10 bin kişilik yer daha açarak binlerce kişinin sevineceği bir haber geçtiğimiz günlerde ÇİN'den geldi. Açılacak olan tesisteki istihdam alanı azımsanamayacak derecede büyük.

1336387231_lenovo-tablet.jpg

Son zamanlarda taşınabilir cihazlar pazarının gelişip büyüdüğünü hepmizi biliyoruz, bakalım ÇİN'li PC üreticisi Lenovo temellerini attığı ve akıllı telefon, tablet benzeri mobil cihazların üreteceği yeni tesisle sektörde ne kadar büyüklükte bir pasta payına sahip olacak hep birlikte göreceğiz.

Öte yandan Lenovo üretici şirketin CEO'su  Yang Yuanqing yeni proje hakkında şu sözleri dile getirdi:

"Endüstri lideri olarak agresif bir şekilde PC'nin ötesindeki çağa doğru ilerliyoruz ve Mobil İnternet Dijital Ev grubumuz aktif çalışmalarıyla akıllı telefon, tablet ve diğer mobil internet terminal cihazı pazarlarında hızlı bir şekilde yol kat ediyoruz".

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.