Leyla ile Mecnun efsane mi yoksa fiyasko mu olacak?

Tekrardan izleyici ile buluşacak olan efsane dizi Leyla ile Mecnun'u masaya yatırıyoruz.

Leyla ile Mecnun efsane mi yoksa fiyasko mu olacak?

Kimilerine göre bir efsane kimilerine göreyse abartılmış bir balon. Kimileri onun için bir fenomen derken kimilerinin kullandığı tabir ise yalnızca “sıradan”… Evet başlıktan da anlayacağınız üzere bahsettiğimiz dizi, yayında kaldığı 3 yıllık süre boyunca adından sıkça bahsettiren, olaylı bir şekilde yayından kaldırıldıktan sonra Exxen platformuyla yeniden izleyicileriyle buluşmaya hazırlanan Leyla ile Mecnun’dan başkası değil.

Peki ama Leyla ile Mecnun’un bu geri dönüşü yeni bir efsane mi olacak yoksa büyük bir hayal kırıklığı mı yaratacak?

Dizilerle duygusal bağ kurmuş seyircileri bir kenara bırakırsak, genel televizyon izleyicilerinin büyük kısmı, o ya da bu nedenle biten dizinin yeniden çekilmesi halinde başarısız olacağını düşünmekteler.

Aslında yakın zamana göz attığımız zaman, bu düşüncelerinde hiç de haksız sayılmazlar. Öyle ki bu zamana kadar final yaptıktan ya da yayından kaldırıldıktan sonra yeniden çekilen ancak başarılı olan dizi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Bu kategorideki dizilerin çok büyük kısmı ise başarısız olmuş ve akıllarda kalan o güzel anıları da başarısız devam bölümleriyle maalesef alıp götürmüştür.

Leyla ile Mecnun dizisinin kemik izleyici kitlesinin en büyük korkusu da, akıllarda kalan Leyla ile Mecnun imgesinin, yeni bölümlerle kirlenmesi ve o samimiyet duygusunun koparılması. Nitekim henüz sadece fragmanı yayınlanan diziye daha şimdiden tepkiler çığ gibi büyüyor.

Tabi henüz herhangi bir bölümünü görmeden ve hatta en az 10 bölüm sabretmeden bir yargıya varmanın doğru olmadığı düşüncesindeyiz. Bununla birlikte kimin haklı olduğunu zaman gösterecek.

Basına yansıyan haberlere göre Leyla ile Mecnun’un Eylül sonu Ekim başı gibi Exxen’de izleyicilerle buluşması bekleniyor.