Güncel

OnePlus Nord 2 bir patlama ile gündeme geldi!!

OnePlus'un yeni piyasaya sürdüğü telefon kötü bir olay ile karşı karşıya kaldı. Şirket bu olay için henüz açıklama yapmadı. Detaylar haberimizde.

OnePlus Nord 2 bir patlama ile gündeme geldi!!

Bir telefon patlama haberi daha geldi. Hindistan'da gerçekleşen olayda sevindirici olan ise hiç kimseye birşey olmaması. Görünüşe göre yeni bir OnePlus Nord 2 akıllı telefon durduk yere patlamış oldu ve bu olay sahibinin travma yaşamasına neden oldu. Söz konusu telefonun sahibi, olayı Twitter'da paylaşan (şimdi silinmiş) Hindistan'ın Bengaluru kentinden Ankur Sharma.

Sharma olayı önce tweeter'da paylaşırken daha sonra sildi ancak LetsGoDigital, Hintli kullanıcının yayınladığı orijinal görüntülere erişmeyi başardı ve paylaştı. Tweet'e göre, Sharma'nın karısı bu olay nedeniyle travma geçirmiş ve bir kaza gerçekleşmiş. Eşi sabah bisiklete binmeye gittikten sonra, birdenbire arka cebindeki Nord 2 cihazından duman çıkmaya başladı ve daha sonra patladı. Tweet'te paylaşılan görüntülere bakıldığında Nord 2'nin pilinin bisiklet sürerken patladığı açıkca görülüyor.

Ayrıca Çinli markanın Nord 2 akıllı telefonu, arka panelinin kömürleşmiş ve yanmış olmasıyla tamamen tahrip olmuş gibi görünüyor ve bize hasarlı dahili bileşenleri görmemizi sağlıyor. Şu anda, bu patlamaya tam olarak neyin sebep olduğu bilinmiyor. Bunun, geçmişte diğer akıllı telefonlar için meydana gelen, aynı patlamaya benzer bir olay olabileceğini unutmamalıyız. Temmuz 2021'de bir Oppo A53 kullanıcısının da cebinde telefonu patlamıştı, bu da başka bir patlama olayıydı.

Piyasadaki diğer Nord 2 telefonlarında şuan için kendiliğinden patlama olayı olmadı. An itibariyle OnePlus henüz bu olayla ilgili soruşturma veya herhangi bir açıklama yapmadı. Her ne kadar şirket özürlerini Ankur ailesine tweet ile ulaştırmış olsada, olay ile ilgili detaylı açıklamalar henüz yapılmış değil.

Son yaşanan bu vehim olay hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.